Kuajt në rrugë për të protestuar

10/12/2012 - 17:15

 

ITALI - Kriza ekonomike duket se ka filluar të japë efekte mjaft negative në Itali. Pas rreth gjashtë muajsh pa u paguar, të punësuarit në një hipodrom kanë menduar të organizojnë një protestë mjaft të veçantë.

Së bashku me kuajt për të cilët kujdesen çdo ditë ata zbarkuan në rrugët e Napolit duke bllokuar trafikun në qendër të qytetit, në sheshin Municipio.

Pasi nuk kanë marrë pagat prej mëse gjysëm viti dhe në mungëse të perspektivës për rimëkëmbien e këtij sektori punonjësit e hipodromit të Agnanos kanë kërkuar ndihmën e bashkisë për të gjetur zgjidhje për problemin e tyre. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kina ka dëbuar tre gazetarë të Wall Street Journal të cilët kishin shkruar për efektet ekonomike dhe politike që do të ketë në vendin më

Hetuesit gjetën një video dhe një shkrim të autorit të masakrës të Hanau: Tobias R, përgjegjës i masakrës ku humbën jetën 11 persona, kis

Dy pasagjerë të bllokuar në anijën karantinë në Japoni kanë vdekur prej koronavirusit.

Një zyrtar i lartë i Pentagonit dha dorëheqjen me kërkesën e Presidentit Donald Trump.

Dy sulme me armë kanë ndodhur në Gjermani në qytetin Hanau duke lënë të vdekur 11 persona dhe plagosur 5 të tjerë.

Koronavirusi ka tejkaluar 2 mijë viktimat duke e çuar në 2012 të vdekur në më pak se dy muaj nga shfaqja e tij.

Shkelja e rradhës e armëpushimit të vendosur në Soçi të Rusisë, midis gjeneralit libian Khalifa Haftar dhe qeverisë së marrëveshjes kombë

Punëtorët e thjeshtë, pa diploma nuk do të mund të marrin viza pune në Britaninë e Madhe pas Brexit.

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në qytetin Brisbane të Australisë, ku 4 persona janë djegur të gjallë brenda një automjeti që u përfsh

Një gjykatë në Turqi liroi të martën 9 persona që u gjykuan për protestat në Parkun Gezi të Stambollit, në 2013-ën.