Ky është vrasësi i tre personave në Francë, publikohen fotot ku shfaqet i fashuar

29/10/2020 - 20:46

Personi që po shikoni në foto është tuniziani Brahim Aouissaoui, autori i sulmit terrorist në Francë, që shokoi botën paraditen e sotme. Mediat franceze kanë publikuar foto të 21-vjeçarit, teksa shihet i shtrirë në rrugë dhe i fashuar.

Në disa pjesë të trupit, ai ka gjakderdhje.

I riu u mori jetën tre personave në bazilikën e Notre Dame, ndërsa thërriste “Allahu është i Madh”. Ai vrau një burrë dhe dy gra, njërës prej të cilave i preu kokën.

Franca është goditur nga tri sulme terroriste këtë të enjte, në një valë agresioni e nisur disa javë më parë dhe që ende nuk po shuhet. Sulmi i parë ndodhi në Nice, ku një person vrau një burre (në foton poshte) dhe dy gra. Disa orë më pas në Avingon, një person u qëllua për vdekje nga policia, ndërsa sulmi i tretë ka ndodhur në Konsullatën Franceze në Arabinë Saudite, ku roja i konsullatës është masakruar me thikë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Thuajse tre milionë njerëz vulnerabël, përfshirë të sëmurë dhe të moshuar në Angli, do të marrin pilula vitamine D falas në kuadër të për

Moti i keq në Sardenjë duket se nuk po njeh përmirësim dhe së fundmi ka shkaktuar rrëshqitje dheu dhe përmbytje në qendrat e banuara.

Në 24 orët e fundit në Itali, kanë rezultuar pozitivë 26.323 persona.

Europa numëron tashmë më shumë se 400 mijë viktima si pasojë e koronavirusit.

Ndërsa një varg vaksinash antiCovid janë pranë miratimit, stafi në aeroportin e Frankfurtit ka filluar të marrë masat për menaxhimin e nj

Një Gjykatë federale e Apelit ka refuzuar kërkesën e fushatës së presidentit Donald Trump, që kërkonte që presidenti i zgjedhur, Joe Bide

Presidenti brazilian Jair Bolsonaro ka deklaruar të enjten në mbrëmje se ai nuk do të vaksinohet kundër koronavirusit, duke shprehur skep

Rreth 60 apo 70 për qind e popullatës duhet të jetë e imunizuar ndaj koronavirusit të ri, në mënyrë që të ulen infektimet, thotë Organiza

Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 28 352 raste të reja koronavirus.

Shkencëtari i armëve bërthamor i Iranit, Mohsen Fakhrizadeh është vrarë pranë kryeqytetit Teheran.