LAJM I FUNDIT/ Shtyhet ndeshja e Champions League

11/04/2017 - 20:38

Shtyhet për ditën e nesërme ndeshja Borusia Dortmund – Monako, e vlefshme për Champions League.

Shtyrja ka ardhur pas shpërthimit që ndodhi në momentin që autobuzi i Borusia Dortmundit po i afrohej stadiumit.

Ndërsa ekipi gjerman po udhëtonte drejt stadiumit, një shpërthim ka ndodhur në autobuz, nga i cili është plagosur Mark Bartra, 26 vjeç, futbollist i Borusias dhe kombëtares spanjolle, i cili është dërguar në spital.

Policia gjermane është duke hetuar nëse shpërthimi kishte lidhje me ndonjë sulm kundër ekipit gjerman.

Ekipi gjerman njoftoi tifozët dhe sportdashësit se lojtarët e tjerë të skuadrës janë mirë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme do të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Ukrainë, pasi presidenti i vendit Volodymyr Zelensky kohë më parë shpë

Autoritetet gjermane bëjnë të ditur se është rritur numri i qytetarëve që jetojnë vetëm.

Një konflikt i acaruar ditët e fundit mes partnerëve politikë në Itali rrezikon të çojë në rrëzimin e qeverisë.

Një shpërthim para hyrjes së një ndërtese universitare në Kabul ka shkaktuar vdekjen e 6 studenteve dhe plagosjen e 27 të tjerëve, të cil

Është rritur numri i viktimave në Japoni pas zjarrit të rënë qëllimisht në një studio të animuar në Kioto.

Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) shpalli emergjencë ndërkombëtare shëndetësore pasi ka shenja shqetësuese për përhapjen e mundsh