Lajm i keq për shqiptarët. Trump: Të ndalohet Lotaria Amerikane!

Postuar: 12/12/2017 - 21:14

Presidenti amerikan Donald Trump përsëriti thirrjen për të rishikuar sistemin amerikan të imigracionit pas shpërthimit në një korridor të metrosë së Nju Jorkut.

Presidenti tha të martën në Shtëpinë e Bardhë se në dy incidentet e fundit në qytetin e Nju Jorkut janë përfshirë shtetas të huaj që jetojnë në SHBA me kartën e gjelbër.

Ai tha se personi i parë erdhi në SHBA nëpërmjet programit të lotarisë së vizave, ndërsa tjetri përmes një lidhjeje familjare me një shtetas amerikan.

Presidenti tha se Shtetet e Bashkuara do t’i japin fund shpejt këtyre dy dispozitave të emigracionit.

“Kongresi duhet të veprojë menjëherë”, tha ai. Presidenti Trump premtoi se këto dy programe të imigracionit “do të marrin fund”.

Këto komente, Trump i bëri gjatë një ceremonie nënshkrimi për Aktin e Autorizimit të Mbrojtjes Kombëtare për vitin financiar 2018.   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të udhëtojë për në Britani më 13 korrik.

   Në afro 55 vite pas vrasjes së John Kennedy teori të pafundme konsiparative kanë dalë për të shpjeguar se nga realisht Presidenti i SH

Një autobus ku po udhëtonin nxënës shkolle u përplas me një tren në veri të Indisë, duke shkaktuar si pasojë vdekjen e 13 fëmijëve.

   Presidenca e Këshillit dhe përfaqësuesit e Parlamentit Europian arritën një marrëveshje mbi propozimin për Sistemin Europian të Inform

Një tërmet 4.2 ballë goditi sot rajonin e Molises në Itali.

Organizata “Gazetarët pa kufij”, me seli në Paris vlerëson në raportin e saj për lirinë e medias se po rritet armiqësia ndaj gazetarëve d

   Departamenti i Shtetit u ka dhënë urdhër punonjësve të qeverisë amerikane dhe familjeve të tyre me banim në Nikaragua të largohen menj

   Pas shumë negociatash është arritur marrëveshja e parë që çon në ndërtimin e një qeverie në Itali.

   9 persona janë humbur jetën dhe 16 të tjerë janë plagosur në incidentin e tmerrshëm në Toronto të Kanadasë.