Lëkundje sizmike në Itali, banorët përjetojnë makthin e tërmeteve të mëparshme

Postuar: 06/12/2017 - 11:00

   Një lëkundje sizmike 2.9 ballë ka tronditur rajonin e Aquila-s në orët e vona të së martës.

Sipas Institutit italian të Sizmiologjisë, tërmeti është regjistruar rreth orës 23.22, në thellësinë 9 km.

Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar dhe dëme materiale.

Siç raportojnë mediet italiane, edhe pse të frikësuar njerëzit nuk kanë dalë në rrugë, kjo edhe për shkak të temperaturave shumë të ulta.

Lëkundja sizmike u regjistrua në një zonë e cila ende nuk ka harruar pasojat shkatërrimtare të tërmeteve të mëparshme.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një video e Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, që drekon në një restorant klasi në Turqi, ka shkaktuar jo pak zemërim në Venez

   Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar të martën Kinën për tentim të ndikimit në zgjedhjet për Kongres, që mbahen në muajin nënt

Gjykata Supreme e Afrikës së Jugut ka legalizuar përdorimin e kanabisit nga të rriturit në vende private.

Një avion ushtarak rus me 14 persona në bord është zhdukur nga radarët pasi ka fluturuar në Siri. “Kemi humbur kontaktin me ekuipazhin e

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan pranoi një avion luksoz prej 400 milionë dollarësh nga emiri i Katarit javën e shkuar, duke shkaktuar

   Pasojat që shkaktoi tajfuni Mangut në Filipine, ishin 65 persona qe humbën jetën e qindra të tjerë qe u plagosën si pasojë e stuhisë s

   Britania duhet të presë "kosto të konsiderueshme" mbi ekonominë e saj nëse largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, paralajmëroi

Një polic belg është sulmuar nga një burrë në parkun Maximilien këtë mëngjes në veri të kryeqytetit belg.

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet masive në Nigeri, për shkak të dy lumenjve të mëdhenj që thyen barrierat.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga dy adoleshtë si autorë të vjedhjes së një dyqani në qytet.