Lirohet vrasësi që nguli kufoma foshnjash në kangjella

12/06/2019 - 23:03

Vrasësi që vrau tre fëmijë, (4 vjeç, dy vjeç dhe 9-muajsh), në vitin 1973, sapo fitoi të drejtën që të lirohet nga burgu.

Krimineli britanik, Devid MekGrivi, e kreu krimin në vitin 1973, dhe kufomat e fëmijëve i nguli te kangjellat e shtëpisë së fqinjit.

Nëna e fëmijëve të vdekur, pasi mësoi për lirimin e tij, tha që ky vendim i gjykatës nuk është aspak i drejtë, pasi ai i njeri jo vetëm që i vrau fëmijët, por i mori gjithë jetën.

Në vitin 1973, përbindëshi rrahu për vdekje motrën e parë që po qante, mbyti vëllain e saj dhe i preu fytin motrës tjetër, e më pas i gjymtoi trupat me sëpatë. Arsyeja se pse e bëri, ishte sepse foshnja nuk pushonte së qari dhe ai nuk duronte dot më.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau u shfaq si rrallëherë më parë në publik, i veshur me një jelek antiplumb dhe i rrethuar nga forca të

Zgjedhjet e sotme lokale në Hungari do të kishin kaluar pa u vënë re nëse do të kishte dalë në internet para zgjedhjeve një video e orgji

Tajfuni shkatërrues “Hagibis”, një nga më të fuqishmit e regjistruar ndonjëherë në Japoni, ka lënë gjurmët e tij vrastare. Dje në mëngjes

Pas humbjes së kandidates franceze për në Komisionin e BE, Sylvie Goulard, presidenti i Francës e ka rritur presionin ndaj presidentes së

Katër të vdekur dhe tre të plagosur është bilanci i një sulmi me armë në Brooklyn.

Rreth 60% e grave në Europë raportojnë se kanë qenë viktimë të paktën e një forme dhune seksiste apo seksuale në punë, sipas një studimi

Vendimi i Akademisë suedeze që t'i japë çmimin "Nobel" për letërsi, austriakut Peter Handke, ka nxitur reagime të jashtëzakonshme, pasi a

Për shkak të marshimit të trupave turke në Sirinë Veriore, SHBA përgatitet për masa të forta ndëshkuese kundër Ankarasë.