Macja kapet me drogë, "arratiset" nga burgu

09/08/2020 - 11:30

Njerëzit e përfshirë në botën e krimit po përdorin mënyra të ndryshme për të trafikuar lëndët narkotike. 

Sri Lanka është bërë dëshmitare e një ngjarje të pazakontë pasi u raportua se një mace u ndalua sepse u kap me heroinë dhe 2 karta SIM. Kafsha u zbulua nga zyrtarët e burgut më 1 gusht. 

Droga, kartat dhe një çip memorie ishin lidhur në një qese të vogël plastike rreth maces. Edhe pse oficerët arritën ta kapnin, macja mundi të largohej nga ambientet e burgut.

Dyshohet se ajo ishte trajnuar nga trafikuesit, të cilët ditët e fundit kishin përdorur një shqiponjë për të trafikuar drogë në një lagje të Colombo-s.

Hetuesit shpresonin që me kapjen e maces të shkonin deri tek personat e përfshirë në krim. Megjithatë macja rezultoi më e shpejtë pasi u largua, pavarësisht se policët e ushqyen.

Në këtë burg ka pasur vazhdimisht incidente. Ditët e fundit janë raportuar shumë njerëz, të cilët mblidhen tek gardhi dhe hedhin paketa me drogë, celularë dhe karikues telefoni drejt qelive

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Themeluesi i kompanisë Microsoft, miliarderi dhe filantropi Bill Gates ka bërë të ditur se ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër koron

BE do të aplikojë një certifikatë për vaksinimin, por kjo fillimisht do të vlejë si dokument mjekësor.

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia, është dënuar sot me nëntë vjet burg për pastrim parash dhe përvetësim në kushte të rënduar

Dorëzimet fillestare të vaksinës AstraZeneca në BE do të jenë më pak se sa ishte përcaktuar për shkak të një problemi teknik të prodhimit

Mijëra doza të vaksinës të Modernës kundër COVID-19,  u shkatërruan pasi një pastrues në Boston hoqi aksidentalisht nga priza frigoriferi

Italia vijon të ketë shifra të larta ditore të të infektuarve dhe të vdekurve me Covid-19.

Varianti i ri i koronavirusit që është evidentuar për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar, mund të jetë më vdekjeprurës se COVID-19 me

Në llogarinë e Udhëheqësit Suprem të Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, është bërë një postim që duket se është një lloj kërcënimi për ish-p

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel tha se ka kërkuar nga presidenti rus, Vladimir Putin që të lirojë politikanin opozitar, A

Politika italiane është tronditur pas një operacioni antimafia të zhvilluar të enjten, ku pjesë e hetimeve janë edhe drejtues të rëndësis