Marinsi ekzekuton dy persona

06/12/2019 - 10:46

Dy persona kanë humbur jetën dhe 1 tjetër mbeti i plagosur  pasi një marins amerikan hapi zjarr në bazën ushtarake të Pearl Harbor.

Sipas dëshmitarëve, dy viktimat dhe i plagosuri identiteti i të cilëve ende nuk është bërë i ditur, ishin punonjës civilë të Departamentit të Mbrojtjes. Menjëherë pas sulmit marinsi vrau veten.

Të shtënat vijnë vetëm pak ditë para 78-vjetorit sulmit ajror që bëri Japonia në stacionin detar Pearl Harbor, në të cilin u vranë mbi 2300 ushtarë amerikanë dhe që shënoi hyrjen e Shteteve të Bashkuara në Luftën e Dytë Botërore.

Autoritetet kanë nisur menjëherë hetimet për të zbuluar shkaqet e kësaj ngjarje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 7.7 që preku Kubën dhe Xhamaikën gjatë ditës së sotme ka shkaktuar gropa të hapura në tokë.

Një alarm për rrezik cunami është përhapur në Xhamajka, Kuba dhe ishujt Kajman, pas një tërmeti 7.3 ballë me epiqendër në Karaibe.

Një agjenci iraniane lajmesh pretendon se një drejtues në radhët e CIA-s, i cili orkestroi ekzekutimin e gjeneralit Qassem Suleimani, ësh

Gjyqi për shkarkimin e Presidentit Donald Trump rifilloi të hënën mes njoftimeve për prova të reja që mund të ndryshojnë votën e senatorë

Bota vazhdon të jetë e tronditur nga lajmi i së dielës për aksidentin ajror me helikopter ku humbën jetën legjenda e NBA, Kobe Bryant, va

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, pritet të shpalosë sot planin e tij për paqe në Lindjen e Mesme, edhe pse udhëheqësit p

Autoritetet kineze kanë bërë publike edhe imazhet e para të virusit që po merr jetë njerëzish.

Teksa numri i viktimave nga virusi i ri kinez ka shkuar në 106 dhe numri i të infektuarve është rritur me 1300 të tjerë duke e çuar numri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump mësohet t’i ketë ofruar ndihmë Kinës lidhur me përpjekjet për të kontrolluar

Ushtria amerikane i është bashkuar një hetimi për një aeroplan që u rrëzua në lindje të Afganistanit të hënën.