Masakër brenda banesës, tre të vdekur dhe një tjetër në gjendje kritike

09/09/2019 - 22:13

Disa persona kanë mbetur ‘viktima të një batareje armësh në qytetin e Dordrecht” në jug të Holandës, njofton policia holandeze. Sipas mediave vendase, të shtënat me armë kanë ndodhur në brendësi të një banese. Po kështu bëhet e ditur se një person i katërt ndodhet në gjendje kritike për jetën, ndërsa 3 kanë mbetur të plagosur.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes, por fillimisht policia tha se "njerëz të shumtë" ishin qëlluar në një rrugë lagjeje në skajin jugor të qytetit.

Policia konfirmoi gjithashtu se në vendngjarje kishte shkuar ambulanca që kishte marrë të plagosurin dhe viktimat.

Pamjet e postuara në mediet sociale treguan se një turmë njerëzish ishin mbledhur përballë shtëpisë ku kishte ndodhur ngjarja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump mësohet t’i ketë ofruar ndihmë Kinës lidhur me përpjekjet për të kontrolluar

Ushtria amerikane i është bashkuar një hetimi për një aeroplan që u rrëzua në lindje të Afganistanit të hënën.

Qeveria turke po përgatitet seriozisht për tu përballur me një tërmet të fuqishëm në Stamboll. Deklarata e ministrit të brendshëm Sulejma

Një tërmet i shkallës 5.4 rihter goditi provincën Fars në jug të Iranit të hënën, njoftoi TV shtetëror iranian.

Përmes një postimi në Twitter në disa gjuhë të botës, Papa Françesku kujtoi 75-vjetorin e çlirimit të kampit nazist të vdekjes në Aushvic

Megjithëse hetimet sapo kanë nisur mbi motivet e aksidentit me helikopter që shkaktoi vdekjen e ish-lojtarit të Lakers, Kobe Bryant, dhe

Një avion pasagjerësh me 135 persona në bord rrëshqiti nga pista dhe përfundoi në një autostradë në Iran.

Detaje të tjera zbardhen nga aksidenti tragjik, që i mori jetën yllit botëror të basketbollit, Kobe Bryant me vajzën e tij 13-vjeçare.

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit

Koronarovirusi është paraqitur tek 4 persona në Australi të cilët së voni kishin vizituar Kinën, ku edhe është përhapur ky virus, deklaru