Masakër me armë, 5 persona të vrarë brenda shtëpisë

16/05/2018 - 22:09

   Pesë persona janë vrarë dhe një tjetër ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë pas të shtënave me armë zjarri në një shtëpi në Teksas të SHBA-së.

Sipas mediave amerikane, dyshohet që mes viktimave të ketë edhe fëmijë, por autoritetet nuk e kanë konfirmuar këtë informacion.

Ka qenë një telefonatë në polici, që lajmëroi për vetëplagosje në një shtëpi. Kur policia shkoi në destinacion, aty gjeti një situatë krejtësisht tjetër.

Pesë vetë të vrarë, gjak dhe plumba. Në lidhje me këtë masakër nuk ka asnjë person të shpallur në kërkim. Shkaqet e kësaj ngjarje janë të paqarta. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në lindje

Miliarderi i rrëmbyer i Tanzanisë, Mohammed Dewji, është liruar vetëm 10 ditë pasi u kap nga njerëz të armatosur në qytetin e Dar es Sala

Britanikët, që janë të frikësuar nga një jetë jashtë Europës, do të mblidhen nga të gjithë cepat e vendit në Londër, në përpjekje për të

Tarifat e vendosura nga presidenti amerikan Donald Trump kanë ngadalësuar rritjen ekonomike të Kinës.

Më shumë se 60 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur në Indi, pasi një tren mori përpara turmën e njerëzve.

Qeveria e qendrës së djathtë në Australi mund të humbas shumicën në Parlament pasi një votim i hershëm shfaqi votuesit duke dezertuar nga

Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të familjeve partiake evropiane për zgjedhjet për Evropë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka lavdëruar një kongresmen republikan që sulmoi fizikisht një gazetar vitin e kaluar, duke iu referu

Të paktën 50 persona kanë humbur jetën, pasi janë përplasur nga një tren teksa me qindra ishin mbledhur mbi shina për të ndjekur një fest