Masakër në Çeki, vriten 6 persona brenda spitalit

10/12/2019 - 09:58

Masakër në një spital në Republikën Çeke, gjashtë persona mbeten të vrarë nga të shtënat me armë zjarri. Sulmi i armatosur ndodhi në qytetin verilindor të Ostrava, tha ministri i Brendshëm i Çekisë.

Autori i të shtënave me armë është ende në arrati, ndërsa i gjithë stafi i spitalit u evakuua. Autoritetet janë duke kërkuar për të arrestuar autorin e ngjarjes së rëndë.

BBC raporton se i dyshuari, i cili kishte veshur një xhaketë ngjyrë të kuqe, hyri i armatosur në spital dhe nisi të qëllonte.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vijon rritja e rasteve të reja me koronavirus në Itali.

Pyetja që të gjithë duan të një përgjigje: Sa kohë jemi të mbrojtur nga ri-infektimi me COVID-19, pasi të jemi shëruar nga sëmundja – dhe

Danimarka do të bëjë të detyrueshëm përdorimin e maskave mbrojtëse në të gjithë transportin publik, tha sot kryeministrja daneze Mette Fr

Këshilli i Sigurisë në Kombet e Bashkuara ka refuzuar një rezolutë të propozuar nga Shtetet e Bashkuara për zgjatjen e embargos ndaj armë

Mijëra turistë britanikë që kishin zgjedhur të pushonin në Francë, nxituan të kthehen në shtëpi në përpjekje për të evituar masat e karan

Një grup mjekësh gjermanë po studiojnë pasojat afatgjata tek pacientët me Covid-19.

Organizata Ndërkombëtare e Migracionit (IOM) ka bërë thirrje për të mbledhur 10.3 milionë dollarë për të ndihmuar mbi 43 mijë punëtorë mi

Robert Trump, vëllai më i vogël i presidentit Donald Trump, është shtruar në spital në Nju Jork, konfirmoi sot Shtëpia e Bardhë.

Që nga 24 qershori, Italia ka shënuar në 24 orët e fundit, shifrën më të lartë të infektimeve nga Covid-19.

Bashkimi Evropian synon të rrisë presionin ndaj presidentit të Bjellorusisë, Alyaksandr Lukashenka, si përgjigje ndaj shtypjes brutale të