May: Nuk ka referendum tjetër për Brexit

14/11/2018 - 19:54

Referendumi për Brexit nuk do të përsëritet më dhe Londra do të largohet nga BE, bashkimi doganor dhe politikat e përbashkëta për peshkimin dhe bujqësinë, deklaroi sot kryeministrja britanike, Theresa May duke iu përgjigjur sulmeve të kryelaburistit Jeremy Corbyn.

Kryeministrja konservatore më pas denoncoi paqartësitë e laburistëve duke sfiduar Corbyn se nëse ai dëshironte ta ndalonte Brexit.

Megjithatë, edhe përkrahësi i njohur për Brexit, Peter Bone ka sulmuar marrëveshjen me Brukselin duke thënë se kryeministrja po “humbet konsensusin e shumë konservatorëve”.

”Ajo e ka gabim”,- tha ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministrja britanike Theresa May i ka mbijetuar sonte një votim mosbesimi me 200 deputetë konservatorë të partisë që mbështesin udhëhe

Ish-avokati i presidentit Trump, Michael Cohen, u dënua me 3 vjet burg pasi u deklarua fajtor për një numër kriminesh lidhur me punën e t

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë tronditi Teneses në SHBA, gjatë orës 4 të mëngjesit të mërkurën.

Kryeministrja britanike, Theresa May deklaroi se do të sfidonte lidershipin për Partinë e saj Konservatore me gjithçka kishte.

Zyrat qendrore të Facebook në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë evakuuar pas një telefonatë anonime për bombë.

Zv.kryeministri dhe ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini duke folur për situatën pas atentatit në Strasburg të Francës, paralajmë

Franca zgjohet e terrorizuar si pasojë e masakrës në Strasburg, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagosën të paktën 12 të tjerë.

Një kartë identiteti e Ministrisë së Sigurisë Shtetërore të ish-Gjermanisë Lindore, e njohur si Stasi, të cilën e kishte përdore Vladimir

Të paktën një person është vrarë dhe disa të tjerë janë lënduar pasi dikush hapi zjarr afër një tregu krishtlindjesh në qytetin francez t

Zyrtarët afganë kanë deklaruar se 12 persona kanë mbetur të vdekur nga një sulm vetëvrasës në periferi të Kabulit, i cili kishte për qëll