Mbi 210 mijë raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve në mbarë botën

21/01/2021 - 18:15

Brenda 24 orëve në mbarë botën janë regjistruar 210 mijë e 515 raste me koronavirus. Sipas faqes botërore të statistikave worldometers.info, gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 5 mijë e 639 viktima nga COVID-19.

Deri tani në gjithë botën numri i të infektuarve me COVID-19 ka shkuar në 97 milionë e 497 mijë e 633, ndërkohë që numri i viktimave ka shkuar në 2 milionë e 87 mijë e 496.

Kujtojmë se SHBA-të janë vendi më i goditur nga pandemia e koronavirusit, ku janë infektuar 25 milionë e 28 mijë e 391 persona dhe më pas India me 10 milionë e 619 mijë e 603 raste dhe Brazili me 8 milionë e 639 mijë e 868 raste. Aktualisht në të gjithë botën janë 9 milionë e 640 mijë e 53 raste aktive me COVID-19.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Italia vijon të ketë shifra të larta ditore të rasteve me Covid-19.

Më shumë se 90% e popullit amerikan besojnë se Shtetet e Bashkuara mund të kenë presidenten e tyre të parë grua, kjo thënë sipas një sond

Kancelarja Merkel mendon, se në kohën e koronavirusit shpesh gratë janë më të ngarkuara.

Miliarderi francez Olivier Dassault ndërroi jetë pasditen e sotme, pasi helikopteri ku po udhëtonte u rrëzua.

Një ligjvënës i partisë së kancelares gjermane Angela Merkel tha të dielën se ai do të lëshojë vendin e tij në parlament dhe do të largoh

Autoritetet shëndetësore në Itali bëjnë me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 207 persona nga COVID-19, ndërsa janë shënuar 20

Teksa e gjithë bota ka presuar dëme të mëdha ekonomike për shkak të pandemisë COVID-19, Kina, vendi ku u konfirmuan raste e para, duket s

Autoritetet austriake kanë pezulluar injektimet me një seri të vaksinave kundër COVID-19 nga AstraZeneca, si një masë paraprake, derisa p

Projektligji i presidentit amerikan Joe Biden, për tu ardhur në ndihmë amerikanëve që të përballen me pasojat e pandemisë së koronavirusi