Mbijeton mrekullisht 4-vjeçarja që ra nga kati i 7-të

25/03/2019 - 12:36

Një vajzë 4-vjeçare ndodhet nën mbikëqyrjen e mjekëve pasi ra nga kati i 7-të i një shumëkatëshi në qytetin Gothenburg të Suedisë.

Plagët e vogëlushes fillimisht u konsideruan të rënda, por zëdhënësja e Spitalit Sahlgrenska tha për "P4 Goteborg" se 4-vjeçarja rezultoi vetëm me plagë të lehta.

“Për shkaqe ende të panjohura, vajza ra nga kati i 7-të dhe u ndalua në çatinë metalike në nivelin e katit të dytë”, tha zëdhënësi i policisë, Hans Lippens, për “TT”.

Prindërit e vajzës u morën në pyetje nga policia dhe u liruan pasdreken e së dielës, por vijojnë të mbeten nën hetim. Në pyetje u morën edhe fqinjët e vajzës, por asgjë deri më tani nuk ka ndihmuar në zbardhjen e  ngjarjes që mund t’i kishte kushtuar jetën vogëlushes.

Policia konfirmoi që shumë elementë tregojnë për neglizhencë dhe mbi këtë bazë kanë nisur edhe hetimet e para.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Kinës Xi Jinping po shkon në Korenë e Veriut për një takim me Kim Jong-un, në vizitën e parë kineze në veri që nga viti 200

Më shumë se 16 ton kokainë u sekuestruan nga agjentët e antidrogës në shtetin federal amerikan të Filadelfias.

Gati 2 milionë tifozë kanë mbushur rrugët e Toronto për të festuar titullin e parë kampion në NBA të skuadrës së Toronto Raptors.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA

Ka shkuar në 12 të vdekur dhe 125 të plagosur bilanci i viktimave pas tërmetit me magnitudë 6 ballë që goditi dje Kinën dhe qytetin e Yib

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka lëshuar një mesazh ngushëllimi për ish-presidentin e parë të Egjiptit të zgjedhur në rrugë

Mohamed Morsi, ish-presidenti i Egjiptit, ka vdekur pasi është paraqitur në gjykatë.

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur, pasi autobusi me të cilin udhëtonin u rrëzua në qytetin Z

Këto ditë është mbajtur mesha e parë në Notre Dame që nga shkatërrimi i saj në muajin prill nga zjarri masiv.

Para raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të bashkisë së Stambollit, kandidati i AKP-së, Binali Yildirim në sondazhe qëndron pas kan