Më shumë se 4000 të vdekur nga koronavirusi në Itali

20/03/2020 - 18:08

Vazhdojnë të rriten në mënyrë të frikshme numrat e të prekurve dhe atyre që kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në vendin fqinjë, Itali.

Mediet italiane raportojnë se janë 37860 të sëmurë nga koronavirusi në Itali, 4.670 më shumë sesa të enjten, ndërsa numri i të vdekurve ka arritur në 4032 persona, 627 më shumë se një ditë më parë. Lombardia mbetet rajoni më i goditur nga koronavirusi.

Mësohet se 5129 persona janë shëruar nga koronavirusi në Itali, 689 më shumë sesa të enjten. Ndërkohë në total që nga dita e parë e shfaqjes së koronavirusit në Itali, numri i personave të prekur është 47.021.

Të dhënat janë bërë publike nga komisari Angelo Borreli, gjatë konferencës për shtyp nga selia e Mbrojtjes Civile.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, duket që i ka ulur tonet e larta dhe ka ndryshuar strategji përsa i takon mosmarrëveshjeve me

Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën, për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirat

Një tërmet 5.1 i shkallës Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit.

Të varrosur 2.500 vite më parë dhe që nga ajo nuk qenë hapur kurrë.

Presidenti i SHBA, Donald Trump gjatë një tubimi në Karolinën Veriore ka cekur mes arritjeve të tij, dhe marrëveshjen Kosovë- Serbi.

Pamje plot gjallëri vijnë së fundmi nga klubet e natës së qytetit kinez Vuhan, i cili si ish-epiqendër e pandemisë raporton zero raste të

John Turner, ish-kryeministër, ish-ministër i Drejtësisë dhe ish-ministër i Financave në Kanada ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare.

Tetë futbollistë të rinj ganezë kanë humbur jetën pas një aksidenti të ndodhur të shtunën.

Një zarf që i ishte drejtuar Shtëpisë së Bardhë, përmbante një substancë të identifikuar si ricinë, një lëndë helmuese vdekjeprurëse, njo

Dy persona u vranë dhe 14 të tjerë u plagosën pas të shtënave me armë zjarri në Rochester, Nju Jork.