Melania Trump: Ne kurrë nuk do ta harrojmë 11 shtatorin

11/09/2019 - 13:47

"Ne kurrë nuk do ta harrojmë 11 shtatorin 2001."

Këto fjalë i ka përcjellë sot gjithë botës, Melania Trump, Zonja e Parë e SHBA-së në një foto domethënëse me bashkëshortin e saj, Presidentin Donald Trump.

Fotografia me mesazh është publikuar sot, në përkujtim të 18-vjetorit të sulmeve terroriste në Amerikë, që morën jetën e mijërave qytetarëve të pafajshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Disa muaj pasi një person u qëllua për vdekje në një park në Berlin, Gjermania vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë, pasi dyshohet se vras

Me gjithë grindjet e mëparshme, samiti i NATO-s përfundoi me demonstrim uniteti: as Turqia nuk bllokoi, as Trumpi nuk u tërhoq nga deklar

Ish-deputetja e Partisë opozitare Demokratike të Popullit (HDP) në Turqi, Mizgin Irgat, është dënuar me më shumë se një vit burg për përh

Duke marrë parasysh sa shpesh bien tërmete në Japoni, të gjitha godinat kanë njëfarë mbrojtjeje nga lëkundjet.

Një tragjedi ka ndodhur ditën e hënë në Ukrainë, ku është qëlluar për vdekje djaloshi 3-vjeçar i biznesmenit dhe deputetit, Vyacheslav Sb

Dy tërmete tronditën Ridgecrestin në Kaliforni këtë vit: njëri në 4 korrik (i magnitudës 6.4), dhe tjetri ditën pasuese, në 5 korrik.

Japonia është një prej zonave në botë që ka aktivitet sizmik të lartë.

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka bërë të ditur se pas lajmit të tërmetit ka biseduar dy herë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ra

Policia gjermane u ka bërë publikisht një lutje hajdutëve, të cilët vodhën stoli me vlerë 1 miliardë dollarë nga një muze.

Maurice Robinson, shoferi i kamionit ku u gjetën 39 emigrantë të vdekur, është deklaruar fajtor.