Michelle dhe Ann, të përfshira nga stresi i debatit

04/10/2012 - 00:00

 

Ndërsa bashkëshortët e tyre përgatiteshin për debatin e parë Michelle Obama dhe Ann Romney pranuan se ndiheshin nervoze. Zonja e parë deklaroi se debatet e bënin përherë nervoze. Më duket vetja si ata prindër që shohin fëmijën e tyre që mban ekuilibrin mbi një litar. Përpiqesh të qëndrosh aty pa u vënë re, pa transmetuar emocione përmes mimikës”,- pranon Michelle. Bashkëshortja e Obamës, megjithëse pak më e mësuar sesa rivalja e saj, meqë Barak e ka kaluar një situatë të ngjashme 4 vite më parë, dukej e përfshirë nga emocionet ndërsa priste debatin e parë.

Nga ana e saj bashkëshortja bionde e Mitt Romney-t në vend që të tregonte për emocionet dhe ndjesitë e saj parapëlqeu të fliste për ato të burrit të saj. “Sa herë që Mitt ngjitet në podium heq orën. Pastaj merr një copër letër ku shkruan fjalën “baba”. Duket e pabesueshme, por kështu ndodh. Ai e do të atin, e ka respektuar gjithnjë. Kjo mesa duket është mënyra e tij për ta pasur në krah. Ai nuk do të bëjë asgjë për të cilën i ati mund të mos ndihet krenar”, thotë Ann e emocionuar. Ashtu si Michelle edhe Ann uron që bashkëshorti i saj të paraqitet sa më mirë në debat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

57 efektivët e njësisë policore në Buffalo, pjesë e së cilës ishin dy policët që shtynë në tokë duke e bërë të përplaste kokën një aktivi

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë është duke “këshilluar qeveritë” që të inkurajojnë qytetarët për të vendosur maska në ambient

Washingtoni po përgatitet për një protestë të madhe të shtunën, një vazhdim i demonstratave prej disa ditësh në këtë qytet dhe në mbarë S

Pretendohet se presidenti amerikan Donald Trump ka udhëzuar Pentagonin për tërheqjen e 9.500 ushtarëve amerikanë me detyrë të përhershme

Qyteti i Mineapolisit, në shtetin e Minesotës ra dakord të premten që të ndalojë përdorimin nga policia të kapjes nga fyti, pasi afrikano

Uwaila Vera Omozuwa studionte mikrobiologji në universitin e Benin në Nigeri, por pasioni i saj ishte teologjia.

Italia ka regjistruar sot një rritje të numrit të viktimave e të rasteve pozitive më kronavirus. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 85

Ministrat e brendshëm evropianë arritën një marrëveshje mbi kërkesën për të zgjatur mbylljen e kufijve të jashtëm të bllokut deri në fund

Sipas agjencisë globale të vlerësimit “Moddy’s”, rimëkëmbja e plotë e sektorit të linjave ajrore, që është prekur thellësisht nga masat k

Kancelarja gjermane Angela Merkel u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos e anashkalojnë problemin e racizmit në Gjermani teksa diskutojnë