Michelle dhe Ann, të veshura njësoj

21/10/2012 - 00:00

 

Ndërsa sytë e të gjithëve ishin përqendruar tek debati i dytë presidencial askush nuk mbeti pa konstatuar se zonja e parë Michelle Obama dhe aspirantja republikane kishin zgjedhur të vishnin fustane me të njëjtën ngjyrë. Michelle dhe Ann kishin zgjedhur për përballjen e dytë të bashkëshorteve veshje në ngjyrë rozë të ndezur.

Ndërsa stili i zonjës së parë është lakuar që në fillimet e fushatës elektorale të 4 viteve më parë, Ann Romney, e këshilluar nga stafi i saj, ka zgjedhur të veshë gjatë këtyre muajve veshje jo shumë të kushtueshme. Pasuria e burrit të saj është lakuar shpesh në media, e për këtë Ann ka dashur të shfaqet sa më pranë elektoratit me fustane jo të shtrenjta. Michelle kishte veshur fustan të shoqëruar me një xhaketë të shkurtër dhe një varëse me perla, ndërsa Ann Romney kishte zgjedhur një fustan me mëngë të shkurtra dhe një varëse me gurë të gjelbërt.

Analistët e botës së modës u habitën nga ngjyra e zgjedhur nga Ann, ndërkohë që Michelle kishte guxuar edhe një herë më parë, kur gjatë konventës së demokratëve u shfaq me një fustan ngjyrë portokalli të theksuar.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këngëtarja koreane e popit, Sulli ka vdekur në moshën 25-vjeçare.

Bashkimi Evropian ka marrë masa ndëshkuese ndaj Turqisë, pas operacioneve që kjo e fundit ka nisur prej disa ditësh në Siri.

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës të Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavar

Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi për ekonomistët; Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kre

Forcat ushtarake siriane janë zhvendosur pranë kufirit me Turqinë për t’i kundërpërgjigjur me armë agresionit turk ndaj kurdëve që ndodhe

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau u shfaq si rrallëherë më parë në publik, i veshur me një jelek antiplumb dhe i rrethuar nga forca të

Zgjedhjet e sotme lokale në Hungari do të kishin kaluar pa u vënë re nëse do të kishte dalë në internet para zgjedhjeve një video e orgji

Tajfuni shkatërrues “Hagibis”, një nga më të fuqishmit e regjistruar ndonjëherë në Japoni, ka lënë gjurmët e tij vrastare. Dje në mëngjes