Milionerja vret 6 persona me makinën e saj (FOTO+VIDEO)

19/10/2017 - 12:09

Vajza 20-vjeçare e një milioneri ukrainas ka shkaktuar një aksident të rëndë me makinë në Ukrainë, duke lënë të vdekur 6 persona.

Sipas mediave lokale, Alyona Zaitseva kishte kaluar rrugën kur semafori ishte në të kuqe dhe makina e saj ishte përplasur me një tjetër. Nga përplasja, makina e milioneres është kthyer nga trotuari ku po qëndronin disa këmbësorë.

Raportohet se kanë gjetur vdekjen të paktën 6 persona, midis tyre edhe një vajzë 15-vjeçare, ndërsa shumë të tjerë janë plagosur.

Trupojat e saj e morën menjëherë 20-vjeçaren duke e mbrojtur nga turma e tërbuar prej tragjedisë që ajo kishte shkaktuar.

Alyona Zaitseva mund të dënohet me 10 vite burg, por sipas medieve lokale, për shkak të pushtetit të babait, ajo do të lirohet pavarësisht dëshmitarëve që kanë parë ngjarjen.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak para marrjes së Presidencës së Këshillit të BE, qeveria e Bukureshtit tregon fytyrën e saj të vërtetë.

Toni midis Arabisë Saudite dhe Shteteve të Bashkuara po bëhet më i ashpër.

Një e katërta e operacioneve të qeverisë amerikane mund të mbyllen të premten në mesnatë nëse Shtëpia e Bardhë dhe ligjvënësit nuk bien d

Nuk ka pasur konferencë të përbashkët mes delegacionit të Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe atij të Bashkimit Ev

Më shumë se 10,000 njerëz janë mbledhur në kryeqytetin e Hungarisë, Budapest për të protestuar kundër ligjeve të reja të punës, në të cil

Një ministër i qeverisë australiane ka dhënë dorëheqjen pas akuzave për sjellje të papërshtatshme.

Një gomone e braktisur me dy motorë të fuqishëm jashtë bordit është gjetur në brigjet e Ostunit në plazhin Lido Morelli në rajonin e Pugl

Ministri i jashtëm turk thotë se Presidenti amerikan Donald Trump, kohët e fundit e siguroi Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan se Uash

Një shpërthim i fuqishëm ka goditur një restorant në qytetin Sapporo, në Japoninë Veriore, duke lënë deri më tani 41 të plagosur.

Aktivistja irakiane, Nadia Murad që ka fituar çmimin Nobel për Paqe këtë vit, për përpjekjet për t’i dhënë fund dhunës seksuale si armë e