Ministri i Jashtëm italian: Virusi ende mes nesh, të mos ulim vigjilencën

11/07/2020 - 21:41

Virusi është ende mes nesh, të mos ulim vigjilencën, thotë ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio.

Në një postim në Facebook, ministri italian thotë se italianët kanë dhënë më të mirën e tyre, ata kanë respektuar rregullat dhe të gjitha masat antiCovid-19.

"Në këtë krizë ekziston një fakt i padiskutueshëm, ai i reagimit pozitiv të italianëve. Qytetarët kanë dhënë më të mirën e tyre, ata kanë respektuar rregullat dhe të gjitha masat antiCovid-19. Tani ne po jetojmë me virusin, por nuk duhet të ulim vigjilencën. Për asnjë arsye. Italia ka reaguar me qetësi edhe përballë një krize të tillë të paparë. Dhe si ministër i kësaj republike jam krenar. Jam krenar që i shërbej vendit tim dhe secilit prej jush", shkruan ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe arritën, me ndërmjetësimin e Presidentit Donald Trump, një marrëveshje historike paqeje që do të ç

Italia po përjeton shtim të rasteve ditore me Covid-19 javët e fundit. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë

Autoritetet në jug të Kinës thanë sot se kishin gjetur gjurmë të koronavirusit në krahët e ngrirë të pulave të importuara nga Brazili.

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn tha se ai pret që në muajt e ardhshëm, apo përfundimisht vitin e ardhshëm (2021) të zbulohet

Presidenti frances, Emanuele Macron dhe bashkeshortja e tij, Briggide po kalojnë disa ditë pushime në jug të Francës.

Një vajzë e porsalindur nga Kina është braktisur nga prindërit e saj në një kosh mbeturinash vetëm disa orë pasi kishte ardhur në jetë.

Pavarësisht skepticizmit perëndimor, Moska është e vendosur ta hedhë në treg vaksinën anti-COVID “Sputnik V”, të cilën e krijoi e para në

Avionët luftarakë izraelitë kryen sulme ajrore në rajone të ndryshme të Gazës.

25 gra në Turqi përfunduan në polici teksa protestonin një ditë më parë kundër tërheqjes së vendit nga konventa për mbrojtjen nga dhuna n

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të mërkurën në Pragë se fuqia ekonomike globale e Kinës e bën këtë vend komunist në disa kup