Modelja ruse: Putin tentoi të më helmonte me bar miu

19/09/2018 - 10:56

Një modele ruse pretendon se Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka tentuar ta helmojë me bar miu. Modelja, e cila jeton në Britani të Madhe, ka thënë për "The Sun" se ajo dhe bashkëshorti i saj kanë objekt i një sulmi në Salisbury të Londrës.

Anna Shapiro 30 vjeç dhe bashkëshorti Alex King 42 vjeç kishin porositur ushqim në një piceri. Më pas, bashkëshorti i modeles ishte ndjerë keq dhe kishte shkuar në tualet. 30-vjeçarja thotë se e gjeti burrin të shtrirë në tokë duke nxjerrë shkumë nga goja. Me ndihmën e një kamarieri, u munduan ta ndihmonin dhe njoftuan ambulancën. Sipas modeles, ajo dhe kamarieri shkuan gjithashtu në spital me një tjetër ambulancë.

"Nuk e pashë Alexin përsëri. E kishin futur në koma. Ndërsa mua dhe kamarierit të picerisë na thanë që të zhvisheshim dhe të bënim dush, përpara se t’u nënshtroheshim disa analizave", tregon Anna. Të nesërmen ajo u dërgua në një hotel dhe mbahej vazhdimisht nën vëzhgim nga policia.

Autoritetet britanike dyshojnë se çifti mund të jetë helmuar me bar miu. Tashmë bashkëshorti i saj është në gjendje të stabilizuar, megjithatë mjekët nuk janë shumë të sigurt rreth shëndetit të tij.

Ky është sulmi i dytë i ngjashëm që ka ndodhur në Salisbury, pas atij ndaj Skripalëve që u helmuan me gaz nervor pak muaj më parë. At e bijë ndodhen jashtë rrezikut, dhe për sulmin ndaj tyre Britania akuzoi Moskën

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministrja britanike, Theresa May deklaroi se do të sfidonte lidershipin për Partinë e saj Konservatore me gjithçka kishte.

Zyrat qendrore të Facebook në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë evakuuar pas një telefonatë anonime për bombë.

Zv.kryeministri dhe ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini duke folur për situatën pas atentatit në Strasburg të Francës, paralajmë

Franca zgjohet e terrorizuar si pasojë e masakrës në Strasburg, ku mbetën të vrarë 3 persona dhe u plagosën të paktën 12 të tjerë.

Një kartë identiteti e Ministrisë së Sigurisë Shtetërore të ish-Gjermanisë Lindore, e njohur si Stasi, të cilën e kishte përdore Vladimir

Të paktën një person është vrarë dhe disa të tjerë janë lënduar pasi dikush hapi zjarr afër një tregu krishtlindjesh në qytetin francez t

Zyrtarët afganë kanë deklaruar se 12 persona kanë mbetur të vdekur nga një sulm vetëvrasës në periferi të Kabulit, i cili kishte për qëll

Një video trazuese ka ngjallur zemërim sot nëpër mediat shoqërore, pasi shihet policia që përpiqet t’i shkulë një nëne fëmijën 1-vjeçar n

Vit i begatë 2017-ta për tregtarët e armëve. Vlera totale e armëve të shitura vetëm vitin e kaluar arriti në 398 miliardë Dollarë.

Presidenti francez Emmanuel Macron do të bëjë sot përpjekjen personale për të bindur “jelekëverdhët” të ndalin dhunën, pas 4 fundjavave p