Momenti terrorizues kur avioni fluturon mes ndërtesave të larta

11/10/2018 - 10:58

Një avion i Forcave Ajrore Australiane ka fluturuar fare pranë ndërtesave të larta në mes të qytetit, duke terrorizuar dhe shkaktuar panik te punonjësit e zyrave dhe gjithe atyre që ndodheshin në godina.

Bëhet fjalë për një "Avion Boeing C-17", i cili ishte pjesë e repartit ikonik të Brinbane "Riverfire".

Pamjet mund t'i shihni në këtë video, e cila ka marrë reagime të shumta, disa madje e kanë krahasuar edhe me 11 shtatorin 2001 kur avioni terrorist përplasi Kullat Binjake në SHBA.

Të tjerë e kanë cilësuar këtë veprim të rrezikshëm dhe krejt të panevojshëm. Pamjet mund t'i shihni duke klikuar në videon e "Daily Mail". 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Skenari i një mungesë marrëveshje midis Londrës dhe BE-se në negociatat për Brexit është më e mundshme se kurrë më parë, u shpreh sot pre

Çështja e emigrantëve të kthyer në kufirin italo-francez ka ndezur përsëri polemikat mes Italisë dhe Francës.

Të paktën 6 persona humbën jetën në komunën e  L’Aude, në jug të Francës, si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm që shkaktuan përmbytje.

Presidenti amerikan Donald Trump akuzon shkencëtarët e ndryshimeve klimatike se kanë “axhendë politike”.

Një bombë artizanale shpërtheu në portën hyrëse të degës lokale të Lega Nordit në qytezën e vogël Ala në veri të Italisë.

22 persona, përfshirë edhe disa fëmijët, humbën jetën të dielën kur një makinë me emigrantë të nisur drejt Greqisë ka dalë nga rruga duke

Një baba i pafat në qytetin Detmold të Gjermanisë është bërë vrasës i së bijës 7-muajshe pas një aksidenti të shkaktuar nga pakujdesia.

Udhëheqësi i opozitës ruse Alexei Navalny u lirua sot pasi shleu dënimin me 20 ditë burg, ku u mbajt me akuzën për organizimin e një prot

Britania dhe Shtetet e Bashkuara kanë konsideruar bojkotin e konferencës ndërkombëtarë në Arabinë Saudite, pas zhdukjes së gazetarit Jama

Një shpërthim është regjistruar gjatë natës në selinë e partisë ‘Lega Nord’ Ala të Trentinos jugore, partinë që drejtohet nga ministri i