Ndezi cigare dhe pastroi duart me dezinfektues, makina shpërthen në flakë

15/05/2021 - 17:02

Një automjet në Maryland, SHBA ka shpërthyer në flakë pasi shoferi vendosi të pastronte duart me dezinfektues teksa po pinte cigare. Ngjarja ndodhi  pasditen e së enjtes në qendrën tregtare Federeal Plaza.

Në tokë kishte rënë një pikë dezinfektues dhe kur shkundi cigaren në tokë ndodhi shpërthimi i flakëve. Pamjet e helikopterit treguan zjarrfikësit që po përpiqeshin të shuanin flakët që kishin përfshirë automjetin tip “Toyota Camry”.

Shoferi pësoi djegie të shkallës së parë dhe të dytë në duar dhe kofshë, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën ndërsa automjeti u shkrumbua tërësisht.

“Përdorimi i pastruesit të duarve dhe pirja e duhanit është një kombinim i keq në zona të pa ajrosura si një makinë,” tha një zëdhënës i departamentit të zjarrfikësve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shtetet e Bashkuara po ndihmojnë Ukrainën të forcojë aftësitë e saj mbrojtëse, duke njoftuar një paketë sigurie prej 150 milionë dollarës

Vaksina AstraZeneca nuk do të përdoret më për persona nën 60 vjeç në Itali.

Një sulm me armë ka ndodhur në Austin të Teksasit mëngjesin e së shtunës.

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose k

Partia nacionaliste në pushtet në Hungari ka paraqitur një ligj për të ndaluar tekstet me përmbajtje që promovojnë homoseksualitetin dhe

Darnella Frazier, një adoleshente nga Minesota, videoja e të cilës shpërfaq vrasjen e afrikano-amerikanit George Floyd nga një zyrtar pol

Rreth 33,000 fëmijë tejet të kequshqyer në rajonin Tigray të Etiopisë janë në rrezik të lartë të vdekjes, ka thënë Agjencia për Fëmijë e

Udhëheqësit demokratë të Senatit kërkuan që ish-Prokurorët e Përgjithshëm Bill Barr dhe Jeff Session, të cilët kanë shërbyer gjatë admini

Më shumë se 90 për qind e rasteve me koronavirus në Britaninë e Madhe janë të variantit, Delta, i identifikuar fillimisht në Indi.

Agjencia Evropiane e Barnave ka aprovuar ditën e sotme një fabrikë të re përpunimi në Francë, ku do të prodhohet vaksina e Modernas për k