Nëntoka nuk gjen qetësi, tërmeti tund Iranin

27/01/2020 - 17:11

Një tërmet i shkallës 5.4 rihter goditi provincën Fars në jug të Iranit të hënën, njoftoi TV shtetëror iranian.

Sipas të njëjtit burim, nuk ka pasur viktima, por dëme në shtëpitë pranë epiqendrës së tërmetit, i cili goditi afër qytetit të Khane Zenian. 

Ekipet e vlerësimit janë dërguar në vendin e tërmetit, e cila nuk është një zonë shumë e populluar, tha kreu i shpëtimit për Gjysmëhënën e Kuqe të Iranit, Morteza Salimi.

Postimet në mediat sociale thanë se tërmeti ishte ndier nga banorët e kryeqytetit provincial Shiraz, afërsisht 50 km (30 milje) larg nga epiqendra, shkruan Reuters.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kina raportoi një rënie të fortë të numrit të vdekjeve dhe raste të reja me koronavirus të shtunën, por zyrtarët e Organizatës Botërore t

Universiteti i Queenslands në Australi ka deklaruar se ka gati një vaksinë testuese kundër koronavirusit.

Ndërsa në rajonet Lombardi dhe Veneto, në Itali shënohet rritje e numrit të personave të prekur me koronavirus, 51 të prekur deri më tani

Rrugë e sheshe bosh, farmacistë me maska. Kjo është pamja e qytetit Kodonjo, Itali mëngjesin e 21 shkurtit. 

Shënohet viktima e dytë në Itali nga koronavirusi i ri. Bëhet fjalë për një grua në Lombardi.

Në Itali, është shënuar viktima e parë nga virusi kinez, një nga dy shtetasit venecianë të shtruar në spital të infektuar nga koronavirus

Në një deklaratë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, qeverisë turke i shprehen ngushëllimet për dëshmorët e rënë në Idlib, duke iu shpre

Ndërsa ka shkuar në 16 numri i personave të infektuar nga koronavirusi në Itali, autoritetet kanë forcuar masat për të parandaluar përhap

Shkon në 16 numri i të prekurve nga koronavirusi në Itali. Të gjitha rastet janë regjistruar në veri të vendit.

Gjashtë persona të prekur me koronavirus në Itali. Një 38-vjeçar italian rezulton i prekur nga virusi vdekjeprurës në Lombardi.