Nis vapa përvëluese, europianët mbushin shatërvanet

26/06/2019 - 23:06

Një valë e rrezikshme të nxehti ka ngritur alarme këtë javë në gjithë Europën, për shkak se temperaturat pritet të arrijnë 40 gradë celsius.

Vendet perëndimore si Franca, Gjermania, Spanja dhe Italia kanë marrë masa nga më ekstremet, aq sa kanë mbyllur edhe shkollat.

Njerëzit, ndërkohë, kanë pushtuar shatërvanet e lumenjtë, ndërsa turistët mbushin dyqanet e akulloreve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Londra ka dënuar konfiskimin e anijes së saj në Gjirin Persik nga Teherani duke theksuar se ka qenë duke operuar në mënyrë ligjore në ter

Atmosferë lufte në Lindjen e Mesme.

Ditën e sotme do të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Ukrainë, pasi presidenti i vendit Volodymyr Zelensky kohë më parë shpë

Autoritetet gjermane bëjnë të ditur se është rritur numri i qytetarëve që jetojnë vetëm.

Një konflikt i acaruar ditët e fundit mes partnerëve politikë në Itali rrezikon të çojë në rrëzimin e qeverisë.

Një shpërthim para hyrjes së një ndërtese universitare në Kabul ka shkaktuar vdekjen e 6 studenteve dhe plagosjen e 27 të tjerëve, të cil

Është rritur numri i viktimave në Japoni pas zjarrit të rënë qëllimisht në një studio të animuar në Kioto.