Një polic sulmohet me thikë në Bruksel, plagoset agresori

17/09/2018 - 15:36

Një polic belg është sulmuar nga një burrë në parkun Maximilien këtë mëngjes në veri të kryeqytetit belg. Polici i është përgjigjur duke hapur zjarr dhe duke e plagosur agresorin në gjoks dhe në këmbë.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat lokale të cilat citojnë zëdhënësin e Prokurorisë të kryeqytetit belg, sipas të cilit mbeten ende të panjohura shkaqet dhe motivet e gjestit.

Polici është shtruar në spital për shkak të plagëve të lehta dhe është jashtë rrezikut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjashtë fëmijë kanë humbur jetën dhe 12 të tjerë janë të sëmurë pas një 'shpërthimi të rëndë' të një virusi potencialisht vdekjeprurës në

Këtë të martë janë gjetur pjesë të trupit të pajetë të gazetarit të vrarë saudit, Jamal Khashoggi.

Një pako me lëndë shpërthyese është gjetur në kutinë postare Të shtëpisë së miliarderit George Soros në New York të Shteteve të Bashkuara

Një tifoz 53-vjeçar, i quajtur Karlo Valoni ka humbur jetën ditën e djeshme, pak minuta pasi ai ka dalë nga stadiumi “Tardini”, ku ishte

Personi që shfaqet në këtë foto është sozia i gazetarit të vrarë saudit Xhamal Kashogxhi.

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në lindje

Miliarderi i rrëmbyer i Tanzanisë, Mohammed Dewji, është liruar vetëm 10 ditë pasi u kap nga njerëz të armatosur në qytetin e Dar es Sala

Britanikët, që janë të frikësuar nga një jetë jashtë Europës, do të mblidhen nga të gjithë cepat e vendit në Londër, në përpjekje për të

Tarifat e vendosura nga presidenti amerikan Donald Trump kanë ngadalësuar rritjen ekonomike të Kinës.