Notre Dame në flakë, Trump këshillon nga SHBA: Fikeni me helikopter

15/04/2019 - 20:27

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shprehur keqardhjen për shkrumbimin e Katedrales së Notre Dame-it në Paris.

Edhe pse mijëra kilometra larg, Trump ka menduar që të këshillojë miqtë në mënyrat se si duhet ta fikin zjarrin.

“Të tmerrshme pamjet e zjarrit masiv në katedralen Notre Dame në Paris. Ndoshta mënyra më e mirë për t’u fikur është me helikopter. Gjithsesi duhet vepruar shpejt!”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lideri i partisë opozitare në Turqi, Partia Republikane Popullore (CHP), Kemal Kılıçdaroğlu, është sulmuar nga një grup i cili protestont

Ukrainasit u janë drejtuar kutive të votimit për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit.

Gjenerali Eberhard Zorn, shefi i mbrojtjes në Gjermani, sheh Rusinë si kërcënimin më të madh të paqes në Europë.

Përgjaken Pashkët në Sri Lanka pas gjashtë shpërthimeve të njëpasnjëshme që ndodhën këtë të diel në të paktën tre kisha dhe në tre hotele

Brigadier Gjernerali i IRGC-së, Saeed Ghassemi, ka rrëfyer për herë të parë më 15 prill 2019 se Korpusi i Gardës Revolucionare Islamike (

Turqia ka arrestuar dy të dyshuar për spiunimin e shtetasve arabë, për llogari të Emiratet e Bashkuara Arabe dhe po heton nëse ardhja në

Një ditë pas vrasjes së gazetares irlandeze Lyra McKee, autoritetet kanë vënë në pranga dy të rinj, 18 dhe 19 vjeç, të cilët dyshohen si

Një baba çnjerëzor mbylli vajzën e tij të vogël në një kafaz dhe e fotografoi për t’ja treguar ish-gruas.