Nuk ndalet rritja e shifrave në Itali, mbi 21 mijë raste dhe 128 viktima

25/10/2020 - 17:07

Vijon të rriten shifrat e të infektuarve në Itali.

Gjatë 24 orëve të fundit, shteti fqinje regjistron 21.273 raste të reja me Covid-19 dhe 128 viktima.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i infektimeve në Itali shkon në 525,782, ndërsa ai i viktimave në 37,338.

Autoritetet shendetesore kane kryer 161.880 tampone, me pak se 15.700 tampone sesa te shtunen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia në Portin e Messinës në Siçili ka kapur 30 kilogramë marijuanë, që dy korrierë kanë tentuar që t’i transportojnë me ambulancë.

Izraeli do të vaksinojë palestinezët që punojnë në Izrael apo në vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor, tha të dielën zyra për Koord

Gjatë 24 orëve të fundit në shtetin italian janë regjistruar 17,455 raste të reja me koronavirus nga 257,024 tamponë të kryer.

Policia ka qëlluar mbi protestuesit në Mianmar duke vrarë të paktën nëntë prej tyre, thonë mjekët, në ditën më vdekjeprurëse që nga filli

Disa shtete gjermane bën thirrje të dielën që dozat e papërdorura të vaksinës kundër COVID-19 së AstraZenecas, t’u jepen personave më të

Butani është një prej të paktave vende të prekura pak nga koronavirusi.

Presidenti Joe Biden tha ditën e  shtunën se administrata e tij do të bëjë të hënën një njoftim lidhur me Arabinë Saudite, pasi raporti i

Një masë akulli prej 1.270 kilometrash katrorë u shkëput nga shelfi i akullit Brunt në perëndim të Antarktidës.

Një polic në Virxhinia ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë gjatë detyrës.

Arkeologët në Itali kanë zbuluar një karrocë ceremoniale pranë qytetit antik romak të Pompeit.