Përgjaket "Dita e Nënës", 3 persona qëllojnë me armë, 19 viktima mes tyre 2 fëmijë

13/05/2013 - 09:23

 

NEW ORLEANS, 13 maj 2013- Të paktën 19 persona, në mesin e viktimave edhe dy fëmijë një vajzë 10-vjeçare dhe djalë, janë qëlluar me armë zjarri në New Orleans, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një vend ku ishin grumbulluar me qindra persona për Festën e Nënës.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat vendase, ndërsa mësohet se tre persona janë në gjendje të rëndë për jetën.

Zona është izoluar, ndërsa policia po kërkon tre të dyshuar.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasi sulmoi ashpër patnerin e tij të koalicionit Matteo Salvini, kryeministri i Italisë Giuseppe Conte është shprehur se do japë dorëheqj

 21-vjeçarja Evelyn Hernández, foshnja e të cilës është gjetur e vdekur në banjon ku ajo ka lindur, është liruar nga akuzat për vrasje gj

Stuhi të herëpashershme, përmbytje dhe rrëshqitje dheu, kjo pritet të jetë situata gjatë vjeshtës.

Zëvendësministri i Turizmit dhe Kulturës i Turqisë, Haluk Dursun ka humbur jetën pas një aksidenti tragjik që ndodhi pasditen e sotme në

Kryeministri britanik, Boris Johnson tha se rregullat aktuale për shtetasit e vendeve të Bashkimit Evropian që duan të jetojnë dhe punojn

Të hënën udhëtarët vuajtën pasojat e stuhive në Gjermaninë qëndrore dhe jugore që shkaktuan pezullime të fluturimeve dhe vonesa të trenav

Policia e Sllovakisë ka arrestuar një grup prej 30 personash , të cilët ishin fshehur nën vagonët e një treni, në përpjekje për të hyrë n

Në Hong Kong dhjetëra mijëra protestues përfunduan javën e 11-të radhazi të demonstratave pro-demokracisë, përkundër paralajmërimeve të P

Njoftimet se organizata terroriste “Shteti Islamik” është në ditët e saj të fundit, nuk do të thotë fund i ideologjisë që ata përhapën pë