Pamjet e aksidentit tragjik që i mori jetën legjendës së basketbollit Kobe Bryant dhe vajzës së tij

27/01/2020 - 07:58

Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare ishin duke shkuar në Akademinë Sportive Mamba të lojtarit legjendar të NBA kur helikopteri i tyre u rrëzua, raportojnë mediat amerikane.

Bryant, 41-vjeç, dhe vajza e tij adoleshente Gianna Bryant, ishin në rrugën e tyre për një lojë basketbolli atje, kur helikopteri i tyre u rrëzua rreth orës 10 sipas kohës lokale, në kodrat mbi Calabasas, raporton ESPN.

Edhe tre persona të tjerë në bord të helikopterit humbën jetën gjithashtu.

Gianna pritej të luante në lojë, pjesë e një turneu në Seritë e Mamba Cup, me Bryant duke vepruar si trajner, tha drejtori i ekipit Lady Mavericks, Evelyn Morales, për CNN.

Të gjitha lojërat që ishin planifikuar të zhvilloheshin në qendrën e trajnimit të dielën, raportohet se janë anuluar.

Për dy vitet e fundit, Bryant kishte trajnuar ekipin e basketbollit të Unionit Atletik të Amatorëve të Gianna në objekt, sipas një artikulli të USA Today të botuar javën e kaluar.

Bryant mbajti një kamp mini-trajnimi në qendër verën e kaluar për një pjesë të vogël të lojtarëve të NBA, përfshirë Kawhi Leonard, Kyrie Irving dhe Isaiah Thomas. Ai mbajti një samit të ngjashëm atje këtë muaj për lojtarët e WNBA.

Ylli në pension i Los Angeles Lakers i cili i dha vetes pseudonimin “Mamba e Zezë” – bashkëthemeloi strukturën e trajnimit për sportistët profesionistë dhe amatorë në Thousand Oaks në vitin 2018.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjermania i akordoi 50 milionë euro Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), për të ndihmuar në luftën kundër shpërthimit të koronavi

Duket se stuhitë nuk kanë të ndalur në Britaninë e Madhe. Pas Ciaras dhe Denis, tashmë ishulli është goditur nga stuhia Jorge.

Koronavirusi ka shkaktuar vdekjen e tre personave të tjerë në Itali duke e çuar në 17 numrin total të viktimave, ndërkohë që sipas të dhë

Japonia do të kërkojë mbylljen e të gjitha shkollave nga dita e hënë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit të ri, ka thënë kryemin

Mjekimi i përdorur prej shumë kohësh me klorokinë kundër malaries ka treguar se është efikas edhe për shërimin nga koronavirusi.

Papa Francesku u detyrua që të anulojë një vizitë në Romë, ku do të takohej me klerikë te tjerë, për shkak të problemeve me shëndetin.

Shkon në 14 numri i viktimave dhe në 528 i të infektuarve nga koronavirusi në Itali, ndërkohë që intensifikohen përpjekjet ndërkombëtare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sërish në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në një moment kur e gjithë vëmendja është drejt koronavirusit.

2,807 persona kanë humbur jetën e ndërsa 82,222 të tjerë janë infektuar!

Shënohet rasti i parë me koronavirus në Danimarkë, Norvegji si dhe në Rumani.