Panik në bord, avioni del jashtë piste dhe përfundon në bregdet (VIDEO)

14/01/2018 - 09:12

   Një boeing 737-800, i fluturimit PC8622, ka dalë jashtë piste gjatë uljes, duke shkaktuar momente paniku tek pasagjerët dhe autoritetet.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në aeroportin Trabzon, në Turqi.

Avioni e përfundoi tentativën e tij për t’u ndalur në bregdetin e Detit të zi.

Avioni ishte nisur nga Ankaraja dhe në bordin e tij ndodheshin shumë pasagjerë, të cilët kanë mbetur të plagosur.

Në momentin e uljes, pista e aeroportit ishte komplet e lagur.

Në momentin kur u regjistrua incidenti, mjeti fluturues po lëvizte në pistën e aeroportit me shpejtësi 204 km në orë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Britanikët, që janë të frikësuar nga një jetë jashtë Europës, do të mblidhen nga të gjithë cepat e vendit në Londër, në përpjekje për të

Tarifat e vendosura nga presidenti amerikan Donald Trump kanë ngadalësuar rritjen ekonomike të Kinës.

Më shumë se 60 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur në Indi, pasi një tren mori përpara turmën e njerëzve.

Qeveria e qendrës së djathtë në Australi mund të humbas shumicën në Parlament pasi një votim i hershëm shfaqi votuesit duke dezertuar nga

Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të familjeve partiake evropiane për zgjedhjet për Evropë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka lavdëruar një kongresmen republikan që sulmoi fizikisht një gazetar vitin e kaluar, duke iu referu

Të paktën 50 persona kanë humbur jetën, pasi janë përplasur nga një tren teksa me qindra ishin mbledhur mbi shina për të ndjekur një fest

Banorët në Skoci janë paralajmëruar nga autoritetet që të qëndrojnë vigjilentë dhe të bëjnë kujdes nga pantera e zeza.

Bashkimi Europian tha se është i gatshëm të zgjasë periudhën e tranzicionit pas “Brexit”-it, nëse Britania e Madhe e do këtë.

Një çift në Brazil është arrestuar, pasi i kanë hequr fëmijën një gruaje shtatzënë.