Papa në Twitter në 12/12/12, numëron rreth 1 milion ndjekës

11/12/2012 - 15:09

 

VATIKAN – Në prag të hapjes zyrtare të faqes së tij në Twitter, llogaria personale e Atit të Shenjtë në rrjetin social, @Pontifex, numëron më shumë se 900 mijë ndjekës.

Faqja e papa Benediktit XVI është në 8 gjuhë kryesore, por numrin më të madh të ndjekësve e ka ajo në anglisht me rreth 600 mijë të tillë. Faqja pasohet nga ajo në gjuhën spanjolle me 140 mijë ndjekës e më pas ajo në italisht me rreth 90 mijë.

Tweet-i i parë i Atit të shenjtë do të shkruhet nesër në datë 12/12/2012, në orën 12.00 dhe do të jetë një mesazh me tematikë mbi fenë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kancelarja gjermane, Angela Merkel tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau 11 persona një natë më parë

Të paktën dy persona kanë humbur jetën pasi një tren me 200 pasagjerë doli nga shinat e hekurudhës në Australi.

Kina ka dëbuar tre gazetarë të Wall Street Journal të cilët kishin shkruar për efektet ekonomike dhe politike që do të ketë në vendin më

Hetuesit gjetën një video dhe një shkrim të autorit të masakrës të Hanau: Tobias R, përgjegjës i masakrës ku humbën jetën 11 persona, kis

Dy pasagjerë të bllokuar në anijën karantinë në Japoni kanë vdekur prej koronavirusit.

Një zyrtar i lartë i Pentagonit dha dorëheqjen me kërkesën e Presidentit Donald Trump.

Dy sulme me armë kanë ndodhur në Gjermani në qytetin Hanau duke lënë të vdekur 11 persona dhe plagosur 5 të tjerë.

Koronavirusi ka tejkaluar 2 mijë viktimat duke e çuar në 2012 të vdekur në më pak se dy muaj nga shfaqja e tij.

Shkelja e rradhës e armëpushimit të vendosur në Soçi të Rusisë, midis gjeneralit libian Khalifa Haftar dhe qeverisë së marrëveshjes kombë

Punëtorët e thjeshtë, pa diploma nuk do të mund të marrin viza pune në Britaninë e Madhe pas Brexit.