Paralajmërimi për banorët: Kujdes nga pantera e zezë!

19/10/2018 - 15:31

Banorët në Skoci janë paralajmëruar nga autoritetet që të qëndrojnë vigjilentë dhe të bëjnë kujdes nga pantera e zeza. Kafsha e rrezikshme është pikasur në një fushë midis Drongan dhe Coalhall. Autoritetet përgjegjëse po punojnë për ta kapur, pasi dyshohet se mund të jetë plagosur. Edhe qytetarët që dalin shëtitje me qentë e tyre janë paralajmëruar që të bëjnë kujdes.

Policia u ka bërë thirrje banorëve që nëse e shikojnë panterën e zezë mos t’i afrohen dhe të qëndrojnë sa më larg, dhe të njoftojnë autoritetet nëse e hasin.

Një zëdhënës i policisë tha: “Banorët në Drongan dhe Coalhall këshillohen që të jenë vigjilentë pasi kemi marrë një raport për zbulimin e një pantere të zezë në fushat mes dy fshatrave. Autoritetet po punojnë aktualisht për të gjetur kafshën që mund të jetë e plagosur. Zona është e njohur edhe për personat që nxjerrin shëtitje qentë, kështu që të bëjnë kujdes dhe nëse dikush e sheh kafshën, i kërkojmë që të mos i afrohen”. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Parlamenti francez miratoi sot, në votimin e fundit të Asamblesë, dy propozimet shumë të përfolura kundër manipulimit të informacionit në

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës.

Katër persona humbën jetën në një sulm me armë në një spital në Çikago të Shteteve të Bashkuara.

Ish-kryetari i bashkisë së New York-ut Michael Bloomberg njoftoi se po i dhuron 1.8 miliard dollarë Universitetit Johns Hopkins, për të r

Gjermania do të ndalojë shitjen e armëve drejt Arabisë Saudite në shenjë proteste ndaj vrasjes së gazetarit Jamal Khashoggi, përfshirë fu

Marrëveshja e negociuar me Londrën në lidhje me Brexit mori sot miratimin e 27 vendeve anëtare.

Shefi ekzekutiv i prodhuesit të makinave Nissan, Carlos Ghosn, ka përfunduar në pranga nën akuzën e mashtrimeve financiare.

Lordi meksikan i drogës, Hector Beltrán Leyva ka vdekur pas një sulmi në zemër në burg.

Në Guatemalë është aktivizuar vullkani Fuego, i emërtuar ndryshe si “Vullkani i Zjarrit”.

Një avion luftarak i Luftës së Dytë Botërore u rrëzua në parkingun e një kompleksi apartamentesh në Teksas, duke i marrë jetën dy persona