Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

09/12/2019 - 20:31

Një përdhunues serial është dënuar me 33 burgime të përjetshme. Joseph McCann përdhunoi mbi 11 gra dhe fëmijë në të gjithë Anglinë.

Viktimat e përdhunimit të Joseph McCann ishin të moshës 11 deri në 71 vjeç. Mes tyre ishin tre gra që u rrëmbyen në rrugë nën kërcënimin e thikës dhe u përdhunuan vazhdimisht nga Joseph. Ai u shpall fajtor për 37 vepra penale në Bailey Old të Premten.

Gjyqtari Edis tha se McCann është kërcënim për fëmijët dhe një pedofil. Gjykatësi e përshkroi atë si një psikopat klasik dhe bëri thirrje për një hetim të pavarur dhe sistematik se pse sistemi nuk arriti të mbrojë viktimat e McCann.

Sulmet seksuale të 34-vjeçarit filluan në muajin prill në Watford dhe më pas në qytetet e tjera si Londër, Greater Manchester dhe Cheshire për një periudhë dy-javore. Ai ka të drejtë të apelojë vendimin pas 30 vitesh burg.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj.

Mbrëmjen e së premtes, një grup prej 30 protestuesish, tentuan që të hyjnë brenda teatrit në Paris, aty ku Presidenti Emmanuel Macron dhe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë ku dy aktorë humbën jetën, pasi ranë nga ura teksa po xhironin një pjesë filmi.

Muzeu i Luvrit në Paris u mbyll të premten, pasi dhjetëra protestues bllokuan hyrjen e tij.

Një valë frikësuese vrasjesh sekrete ka mbërritur në Europë, shkruan historiani dhe eksperti i shërbimeve sekrete, Christopher Nehring.

Ushtria amerikane tha se 11 pjesëtarë të saj janë plagosur nga sulmet e Iranit në një bazë të saj në Irak, edhe pse presidenti i Shteteve

Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, dorëzoi dorëheqjen, për shkak të një audio-incizimi, ku ai dyshohet se nënçmon njohuritë dhe

Një vit më parë, këshilli i emëruar nga qeveria gjermane rekomandoi që vendi të ndalojë djegien e qymyrit për të prodhuar energji elektri

Isabel dos Santos, gruaja më e pasur në kontinentin e Afrikës po mendon që të kandidojë në 2020-ën për Presidente të Angolës.

21 persona u vranë e 82 të tjerë u plagosën nga bombat e avionëve të Asadit, të hedhura mbi një treg të qytezës Ariha, në rajonin e Idlib