Përmbytje të mëdha në Uashington, kaosi mbizotëron nëpër rrugë

09/07/2019 - 19:41

Një emergjencë e shkaktuar nga përmbytjet, në Uashington DC, i ka bërë udhëtarët të përballen me kushte të rrezikshme.

Reshjet e rrëmbyeshme të shiut kanë bërë që rrugët të mbyllen dhe të shndërrohen në lumenj të vërtetë dhe drejtuesit e automjeteve janë gjendur të bllokuar në mes të ujit.

Përmbytjet po ashtu kanë bërë që të mbulohen nga uji edhe linjat hekurudhore dhe ato të metrosë.

Shqetësuese është situata edhe në Virxhinia dhe zonën përreth Montgomerit dhe Merilandit. Shirat ekstreme ndërkohë vazhdojnë të bien dhe disa stuhi kanë prekur edhe aeroportet duke lënë avionët në tokë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkimi Evropian ka marrë masa ndëshkuese ndaj Turqisë, pas operacioneve që kjo e fundit ka nisur prej disa ditësh në Siri.

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës të Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavar

Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave ka ndarë çmimin Nobel për Ekonomi për ekonomistët; Abhijit Banerjee, Esther Duflo dhe Michael Kre

Forcat ushtarake siriane janë zhvendosur pranë kufirit me Turqinë për t’i kundërpërgjigjur me armë agresionit turk ndaj kurdëve që ndodhe

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau u shfaq si rrallëherë më parë në publik, i veshur me një jelek antiplumb dhe i rrethuar nga forca të

Zgjedhjet e sotme lokale në Hungari do të kishin kaluar pa u vënë re nëse do të kishte dalë në internet para zgjedhjeve një video e orgji

Tajfuni shkatërrues “Hagibis”, një nga më të fuqishmit e regjistruar ndonjëherë në Japoni, ka lënë gjurmët e tij vrastare. Dje në mëngjes

Pas humbjes së kandidates franceze për në Komisionin e BE, Sylvie Goulard, presidenti i Francës e ka rritur presionin ndaj presidentes së