Përplasen trenat në Barcelonë, 1 i vdekur e mbi 100 të plagosur

09/02/2019 - 22:11

Dy trena udhëtarësh janë përplasur kokë më kokë në Barcelonë, duke lënë një person të vdekur e mbi 100 të tjerë të plagosur, tre prej të cilëve në gjendje kritike për jetën.

Dy trenat, të dy të kompanive të ndryshme po udhëtonin njëri drejt Barcelonës e tjetri po shkonte në Manresa, kur rrugët e tyre u kryqëzuan. Si pasojë drejtuesi i njërit prej tyre gjeti vdekjen. Autoritetet thanë se ishin pasagjerët ata që njoftuan për aksidentin.

Ndërkohë ende po punohet  për të zbuluar se çfarë mund të ketë shkuar keq dhe si është e mundur që të dy ishin në të njëjtën hekurudhë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido është larguar nga Karakasi të enjten, së bashku me 80 ligjvënës, për t’u nisur në kufirin me

Rreth 78 persona kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që përfshiu lagjen historike 400-vjeçare “Chawkbazar” në kryeqytetin e Banglade

Humbja e një fëmije është e tmerrshme. Humbja e 7 fëmijëve? E paimagjinueshme.

Dy eksponentë të klanit Cursoti Milanesi, të akuzuar si përgjegjës për një shantazh në dëm të një farmacie, janë arrestuar në Katania.

Vladimir Putin ka thënë se Rusia do të zhvillojë armë të reja, që do t’i drejtojë nga qendrat perëndimore të vendimmarrjes, nëse Perëndim

Presidenti Trump është një "siklet për vendin", një "gënjeshtar patologjik", një "racist".

Një 9-vjeçare ka ndërruar jetë, pasi ka konsumuar një akullorë në hotelin Costa del Sol, sepse ishte alergjike ndaj qumështit dhe arrave.

Bernie Sanders do të kandidojë sërish për president të Shteteve të Bashkuara në vitin 2020, duke bërë kështu një përpjekje të dytë për të

Pas insinuatave të rënda të së fejuarës, që u shfaqën e më pas u zhdukën në rrjetet sociale, tani është kushëriri i Emiliano Sala që hedh

Presidenti Donald Trump është paditur në gjykatë nga 16 shtete federale në Shtetet e Bashkuara, lidhur me shpalljen e emergjencës kombëta