Përqafoi këngëtarin, arrestohet gruaja

14/07/2018 - 22:15

Një grua në Arabinë Saudite është arrestuar pasi vrapoi në skenë për të përqafuar një këngëtar gjatë koncertit. Majid al-Mohandis po performonte në një festival në qytetin perëndimor të Taifit, kur gruaja shkoi në skenë.

Videot e postuara në internet treguan momentin kur gruaja po përqafonte këngëtarin ndërsa stafi i sigurisë u përpoq ta ndalonte.

Femrat në Arabinë Saudite nuk lejohen të prekin në publik meshkujt me të cilët ata nuk kanë asnjë lidhje.

Mohandis nuk ka komentuar mbi incidentin. Këngëtari i lindur në Irak, i cili ka gjithashtu shtetësi saudite, vazhdoi të performonte pas incidentit.

Një prokuror publik tani do të shqyrtojë akuzat për ngacmim, tha policia për Okazin, një gazetë saudite dhe agjencinë e lajmeve Efe.

Vendi ka ligje të forta morale lidhur me ndalimin e alkoolit, veshjen dhe ndarjen gjinore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të paktën 11 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të bombës së vendosur në skaj të rrugës në provincën Nangarhar në lindje

Miliarderi i rrëmbyer i Tanzanisë, Mohammed Dewji, është liruar vetëm 10 ditë pasi u kap nga njerëz të armatosur në qytetin e Dar es Sala

Britanikët, që janë të frikësuar nga një jetë jashtë Europës, do të mblidhen nga të gjithë cepat e vendit në Londër, në përpjekje për të

Tarifat e vendosura nga presidenti amerikan Donald Trump kanë ngadalësuar rritjen ekonomike të Kinës.

Më shumë se 60 persona humbën jetën dhe mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur në Indi, pasi një tren mori përpara turmën e njerëzve.

Qeveria e qendrës së djathtë në Australi mund të humbas shumicën në Parlament pasi një votim i hershëm shfaqi votuesit duke dezertuar nga

Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të familjeve partiake evropiane për zgjedhjet për Evropë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka lavdëruar një kongresmen republikan që sulmoi fizikisht një gazetar vitin e kaluar, duke iu referu

Të paktën 50 persona kanë humbur jetën, pasi janë përplasur nga një tren teksa me qindra ishin mbledhur mbi shina për të ndjekur një fest