Politikani ekzekutohet teksa po bënte selfie (VIDEO)

13/06/2018 - 12:05

Një politikan meksikan u qëllua për vdekje, teksa po bënte një selfie me një nga mbështetësit e tij.

Fernando Purón, ish-kryebashkiaku i Piedras Negras, aktiv në çmontimin e krimit të organizuar, kishte marrë pjesë në një debat në Kongres të premten, kur u qëllua për vdekje.

Vrasja e politikanit është fiksuar nga kamerat e sigurisë, që tregojnë një burrë me mjekër me kapele që ecën mbrapa 43-vjeçarit dhe e gjuan atë në pjesën e pasme të kokës.

Purón vdiq rrugës për në spital.

Vdekja e tij e bën atë kandidatin e 112-të politik të vrarë në Meksikë që nga shtatori i vitit të kaluar.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Avioni me të cilin udhëtonte Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump, bëri ulje të detyrueshme pasi kabina u mbush me tym.

 Të paktën 18 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën nga sulmi në një kolegj në Krime, rajon ukrainas i aneksuar nga Rusia.

Qendra e Kosovës për Studime të Sigurisë, të mërkurën prezantoi raportin me titullin ”Përtej shkaktarëve: Rreziqet e reja të ekstremizmit

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, takoi Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Presidenti amerikan Donald Trump kërkon që të mos ketë një fajësim të nxituar të Arabisë Saudite për zhdukjen e gazetarit Jamal Khashoggi

Fëmijët në Francë do ta nisin shkollën nga mosha 3-vjeçare.

Kanadaja është bërë vendi i dytë në botë pas Uruguait që legalizon përdorimin e kanabisit rekreativ.

Tre persona mbetën të vdekur në një aksident të ndodhur një ditë më parë në Angli kur një automjet ishte duke lëvizur në kahun e kundër n

Të paktën katër persona vdiqën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën pasi një tren u përplas pranë kryeqytetit të Marokut, Rabat.

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një nëne të re dhe foshnjës së saj vetëm disa muajshe, teksa bashkëshorti ndodhet në gjendje të rën