Presidenti brazilian me COVID-19, Bolsonaro: Kam të gjitha simptomat, po pres rezultatin e testit

07/07/2020 - 07:39

Gjatë një interviste për CNN Brazil, presidenti Jair Bolsonaro ka thënë se ka simptomat e koronavirusit. Për këtë arsye ai i është nënshtruar testit të COVID-19-, i cili pritet të dalë në orët në vazhdim.

Bolsonaro, u cili në muajin mars mbushi 65 vjeç tha se ka pasur temperaturë 38 dhe disa simptoma të tjera. Gjithashtu kreu i shtetit saktësoi se po merr hidroksilkolinë. Për shkak të simptomave, axhenda e tij për pjesën tjetër të javës u anulua.

Brazili është shteti i dytë në botë pas SHBA për numrin më të lartë të të infektuarve dhe të vdekurve nga COVID-19. Deri tani janë regjistruar 1,623,284 persona nga të cilët kanë vdekur 65,487 persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërsa parashikimi i tij për rreziqet nga viruset më shumë se 5 vite më parë u duk gati profetik, Bill Gates përmes një publikimi në web

Spanja ka regjistruar të mërkurën 1,772 raste të reja me koronavirus, duke shënuar kështu rritjen më të madhe të numrit të të infektuarve

Reperi nga Chicago, FBG Duck, është qëlluar për vdekje në një sulm të papritur në mes të ditës afër Magnificent Mile.

Ka pësuar një dyfishim numri i rasteve të reja me koronavirus në Itali në 24 orët e fundit, krahasuar me një ditë më parë.

Më shumë se gjysma e pacientëve nga Italia që ishin shtruar në spital për shkak të COVID-19 më vonë pësuan çrregullime mendore, sipas rez

Shumicë e linjave ajrore po konsiderojnë pakësimin e fuqisë punëtore gjatë 12 muajve të ardhshëm për shkak të paqartësive në lidhje me CO

Kanadaja ka rritur gatishmërinë prej stuhisë “Isaias” që prej fundjavës së kaluar ka lënë disa viktima në Ishujt Karaibe dhe në brigjet l

Mecklenburg-Vorpommern, Hamburgu, Berlini, Brandenburgu, Schleswig-Holsteini dhe Nordrhein-Westfalen janë landet e para që deri nga mesi

Kompania amerikane, Novavax, njoftoi se vaksina e saj eksperimentale kundër COVID-19, ka nxitur një përgjigje të fortë të imunitetit, duk

Ministri i shëndetësisë libaneze, Hamad Hasan ka këshilluar qytetarët që kush mundet të largohet nga Bejruti.