Prezantuesi britanik në aksion me policinë për të kapur shqiptarët

Postuar: 07/03/2018 - 12:50

Jeremy Kyle u shfaq në televizor një natë më parë në operacionet e zhvilluara ndaj shqiptarëve nëpër Gloucestershire, të Britanisë së Madhe.

Episodi i The Kyle Files, i shfaqur në ITV1, përfshinte mbulimin e operacioneve të policisë ndaj shqiptarëve dhe fabrikave të kanabisit, në orët e para të 11 Tetorit të vitit të shkuar.

Pas një hetimi 8 mujor, rreth 50 oficerë policie bastisën 6 fabrika kanabisi dhe 5 prona të tjera, duke sekuestruar një sasi të madhe kanabisi.

Ata arrestuan 10 persona, mbi të cilët rëndojnë akuzat për drogë dhe që pritet të dalin në gjykatën e Bristol më 9 Prill.

Të arrestuarit nga ky operacion janë Kreshnik Muja, 20 vjeç, Dritan Muhametaj, 27 vjeç, Gurgen Nikoci, 21 vjeç, Bardhyl Arifaj, 33 vjeç, Ardit Agaj, 27 vjeç Aranit Kasaheri, 34 vjeç, Elis Gashi, 32 vjeç, Dardan Horhaj, 22 vjeç, Jeton Muja, 26 vjeç dhe Besjan Muja, 31 vjeç.

Në show shfaqej gjithashtu momenti i arratisjes së një prej të dyshuarve. Vetë prezantuesi britanik, Jeremy Kyle sëbashku me oficerët e policisë e ndoqën atë në rrugë, por pa mundur që ta kapnin.

Aksioni policore ishte pjesë e Operacionit Cleveland, një përpjekje e autoriteteve britanike kundër bandave shqiptare të drogës, trafikut njerëzor dhe skllavërisë moderne në Gloucestershire.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një video e Presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, që drekon në një restorant klasi në Turqi, ka shkaktuar jo pak zemërim në Venez

   Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar të martën Kinën për tentim të ndikimit në zgjedhjet për Kongres, që mbahen në muajin nënt

Gjykata Supreme e Afrikës së Jugut ka legalizuar përdorimin e kanabisit nga të rriturit në vende private.

Një avion ushtarak rus me 14 persona në bord është zhdukur nga radarët pasi ka fluturuar në Siri. “Kemi humbur kontaktin me ekuipazhin e

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan pranoi një avion luksoz prej 400 milionë dollarësh nga emiri i Katarit javën e shkuar, duke shkaktuar

   Pasojat që shkaktoi tajfuni Mangut në Filipine, ishin 65 persona qe humbën jetën e qindra të tjerë qe u plagosën si pasojë e stuhisë s

   Britania duhet të presë "kosto të konsiderueshme" mbi ekonominë e saj nëse largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, paralajmëroi

Një polic belg është sulmuar nga një burrë në parkun Maximilien këtë mëngjes në veri të kryeqytetit belg.

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet masive në Nigeri, për shkak të dy lumenjve të mëdhenj që thyen barrierat.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga dy adoleshtë si autorë të vjedhjes së një dyqani në qytet.