Putin i sëmurë, Noda shtyn vizitën

30/11/2012 - 20:08

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin
<p>Presidenti i Rusisë Vladimir Putin</p>

Mediat japoneze kanë njoftuar të premten se kryeministri i vendit, Yoshiko Noda, ka shtyrë vizitën e planifikuar në Rusi për të paktën një muaj, për shkak të problemeve shëndetësore të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin.

Kohëve të fundit mediat ruse po spekulojnë mjaft lidhur me shëndetin e presidentit Putin.

Zëdhënësi i presidentit rus, Dimitry Peskov, ndërkaq ka deklaruar se Putin ankohet nga dhimbjet në shpinë, megjithëse i ka hedhur poshtë pretendimet në media se ai vuan nga probleme serioze shëndetësore, duke i quajtur ato “të ekzagjeruara”.

Nga ana tjetër, presidenti i Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko, i ka thënë agjencisë Reuters, se presidenti Putin është lënduar gjatë një stërvitjeje në xhudo.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbrëmjen e së premtes, një grup prej 30 protestuesish, tentuan që të hyjnë brenda teatrit në Paris, aty ku Presidenti Emmanuel Macron dhe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë ku dy aktorë humbën jetën, pasi ranë nga ura teksa po xhironin një pjesë filmi.

Muzeu i Luvrit në Paris u mbyll të premten, pasi dhjetëra protestues bllokuan hyrjen e tij.

Një valë frikësuese vrasjesh sekrete ka mbërritur në Europë, shkruan historiani dhe eksperti i shërbimeve sekrete, Christopher Nehring.

Ushtria amerikane tha se 11 pjesëtarë të saj janë plagosur nga sulmet e Iranit në një bazë të saj në Irak, edhe pse presidenti i Shteteve

Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, dorëzoi dorëheqjen, për shkak të një audio-incizimi, ku ai dyshohet se nënçmon njohuritë dhe

Një vit më parë, këshilli i emëruar nga qeveria gjermane rekomandoi që vendi të ndalojë djegien e qymyrit për të prodhuar energji elektri

Isabel dos Santos, gruaja më e pasur në kontinentin e Afrikës po mendon që të kandidojë në 2020-ën për Presidente të Angolës.

21 persona u vranë e 82 të tjerë u plagosën nga bombat e avionëve të Asadit, të hedhura mbi një treg të qytezës Ariha, në rajonin e Idlib

Shiu i parë i këtij viti ka bërë që shumë zjarre të shuhen në Australi, që ka parë shkatërrime të mëdha së fundmi.