Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Qëllohet për vdekje polici në krye të detyrës

27/02/2021 - 20:47

Një polic në Virxhinia ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë gjatë detyrës.

Sipas medieve të huaja, Dominic “Nick” Winum, 48 vjeç, i Departamentit të Policisë Stanley ishte në polici për pesë vjet.

Arsyet pse ai u qëllua nuk janë bërë ende të ditura dhe një i dyshuar ka rënë në prangat e policisë menjëherë pas të shtënave me armë.

“Që kur u bashkua me departamentin tonë në vitin 2016, ai shërbeu dhe mbrojti me krenari komunitetin në Stanley”– tha shefi i Policisë së Stanley, Ryan Dean në një deklaratë.

Winum më parë ka shërbyer në Policinë e Shtetit të Virxhinias, agjencia që tani po udhëheq hetimin për vdekjen e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një ulje e numrit të të infektuarve me Covid në Itali.

Në Rusi, Agjencia Shtetërore e Lajmeve RIA njoftoi se autoritetet po dëbojnë nga vendi 20 diplomatë çekë, të cilët i kanë urdhëruar të la

Ashtu siç edhe u njoftua, nga dita e sotme qytetarët në Izrael do të lëvizin pa maska në ambiente të hapura.

Numri global i të vdekurve nga koronavirusi ka kapërcyer shifrën marramendëse prej 3 milionë njerëzish.

Rusia ka njoftuar se ka dëbuar konsullin ukrainas në Shën Peterburg, Oleksandr Sosoniuk, pas ndalimit të diplomatit nën dyshimet se ka te

Ministri i Ambientit në Brazil Ricardo Salles ka thënë se këtij shteti i duhet ndihmë e jashtme në vlerë të 10 miliardë dollarëve në vit,

Një grua nga Miami është akuzuar se ka kërcënuar se do të vrasë zv.Presidenten e SHBA-ve, Kamala Harris.

Presidenti amerikan, Joe Biden ka kthyer mbrapsht një vendim për refugjatët, disa orë pas nënshkrimit të një urdhri që kufizonte në 15,00

Raul Castro ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Partisë Komuniste të Kubës, çka nënkupton se ky shtet nuk do të ketë dikë nga fam

Në 24 orët e fundit, Turqia regjistroi 63.082 raste të reja me koronavirus.