Rrëzohet avioni, dyshohet mbi 200 të vdekur

Postuar: 11/04/2018 - 11:13

Një avion ushtarak është rrëzuar në Algjeri dhe mendohet se shumë persona kanë humbur jetën. Sipas informacioneve nga mediat lokale, numri i të vdekurve mund të jetë më shumë se 200.

Sipas BBC, 14 ambulanca janë nisur për në vendngjarje dhe disa të plagosur po transferohen në spital. Ngjarja ndodhi mëngjesin e së mërkurës në aeroportin ushtarak Boufarik, një bazë e forcave ajrore pranë kryeqytetit, Algjer.

Katër vjet më parë, një aeroplan i cili mbante personelin ushtarak dhe anëtarët e familjeve të tyre u rrëzua në Algjeri, duke lënë të vdekur 77 persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një diplomat amerikan i marrëdhënieve me jashtë u gjet i vdekur në rezidencën e tij në Madagascar, mbrëmjen e së premtes.

Ligjvënësit suedezë shkarkuan kryeministrin Stefan Lofven pas një votëbesimi për shkak të mungesës së një shumice parlamentare të qartë p

   Qindra persona janë urdhëruar që të largohen nga shtëpitë e tyre dhe aeroporti në Pisa është mbyllur, pas zjarreve të mëdha që kanë pë

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka hyrë në histori si udhëheqësja e parë botërore që merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshm

Çmimi naftës ka arritur çmimin më të lartë në katër vite duke u shitur 81 dollarë për fuçi.

Që prej të hënës në mbrëmje në malin Serra, që ndan provincat e Pisës dhe Lucca-s në Toscana të Italisë, ka rënë një zjarr masiv.

   Moti i keq që ka përfshirë nga e premtja pjesën verilindore të Tunizisë shkaktoi pesë të vdekur dhe një të zhdukur, si dhe qindra të p

   Qeveria populiste e Italisë ka ashpërsuar sot rregullat e azilit dhe riatdhesimit, duke miratuar një paketë të hartuar nga ministri i

Në Liberi ka plasur një skandal i madh ku në qendër të tij është presidenti George Weah.