Rrëzohet kamioni me emigrantë, 22 të vdekur

14/10/2018 - 21:28

22 persona, përfshirë edhe disa fëmijët, humbën jetën të dielën kur një makinë me emigrantë të nisur drejt Greqisë ka dalë nga rruga duke përfunduar në një kanal në perëndim të Turqisë.

Mjeti po udhëtonte në një autostradë pranë aeroportit të Izmirit, kur drejtuesi i mjetit humbi kontrollin dhe ra në kanalin disa metra më poshtë, raporton agjencia shtetërore e lajmeve Anadolu.

Kombësia e emigrantëve të cilët kanë ndërruar jetë nuk është qartësuar ende, por konfirmohen 22 viktima si dhe 19 të tjerë të plagosur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump gjatë një adresimi nga Shtëpia e Bardhë ka shpalosur një plan që do t’ia paraqesë Kongre

Një burrë i dënuar për vrasjen e gruas përfitoi nga liria me kusht, e marrë pas shumë betejash ligjore nga avokatja e tij.

43 persona janë arretsuar të premten në Bullgari nga policia pasi dyshohen se kanë financuar terrorizmin.

Vladimir Putini u prit në Serbi më mirë se në shumë vende të Rusisë.

Presidenti i SHBA, Donald Trump do të takohet me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong-un në një samit të dytë në fund të muajit Shkurt

Grace Meng, bashkëshortja e ish-Presidentit të Interpol, ka kërkuar azil politik në Francë për dy fëmijët e saj dhe veten.

Antonio Guterres paraqiti prioritetet e organizatës që drejton.

Fat tragjik për gazetarin investigativ, Ahmed Husein.