Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Rriten shifrat e infektimeve në Itali, 627 viktima në 24 orë

07/04/2021 - 19:02

Vijojnë të jenë të larta shifrat e të infektuarve ditorë me Covid në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid 13 708 persona dhe kanë humbur jetën 627 pacientë.

Krahasuar me një ditë më parë, sipas autoriteteve shëndetësore vihet re një rritje e numrit të viktimave dhe e rasteve të reja.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shëruar 20 927 persona duke e çuar në 3 040 182 numrin e përgjithshëm të personave që kanë fituar betejën me Covid.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me Covid ka shkuar në 3,700,393 mes të cilëve kanë humbur jetën 112,374 qytetarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një ulje e numrit të të infektuarve me Covid në Itali.

Në Rusi, Agjencia Shtetërore e Lajmeve RIA njoftoi se autoritetet po dëbojnë nga vendi 20 diplomatë çekë, të cilët i kanë urdhëruar të la

Ashtu siç edhe u njoftua, nga dita e sotme qytetarët në Izrael do të lëvizin pa maska në ambiente të hapura.

Numri global i të vdekurve nga koronavirusi ka kapërcyer shifrën marramendëse prej 3 milionë njerëzish.

Rusia ka njoftuar se ka dëbuar konsullin ukrainas në Shën Peterburg, Oleksandr Sosoniuk, pas ndalimit të diplomatit nën dyshimet se ka te

Ministri i Ambientit në Brazil Ricardo Salles ka thënë se këtij shteti i duhet ndihmë e jashtme në vlerë të 10 miliardë dollarëve në vit,

Një grua nga Miami është akuzuar se ka kërcënuar se do të vrasë zv.Presidenten e SHBA-ve, Kamala Harris.

Presidenti amerikan, Joe Biden ka kthyer mbrapsht një vendim për refugjatët, disa orë pas nënshkrimit të një urdhri që kufizonte në 15,00

Raul Castro ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Partisë Komuniste të Kubës, çka nënkupton se ky shtet nuk do të ketë dikë nga fam

Në 24 orët e fundit, Turqia regjistroi 63.082 raste të reja me koronavirus.