Rritet numri i viktimave, 20 të vdekur nga "Dorian"-i

05/09/2019 - 09:01

Vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga uragani "Dorian".

Sipas asaj që shkruan "Washington Post", në Bahamas numri i të vdekurve nga uragani ka shkuar në 20.

Ndërsa sipas Qendrës Kombëtare të Uraganeve, "Dorian" ka prekur që të martën në mbrëmje Floridan me erëra që arrijnë shpejtësi deri në 177 km/h.

Uragani "Dorian" për disa ditë me rradhë goditi Bahamas-in duke sjellë një shkatërrim masiv.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për të dytën ditë radhazi, autoritetet shëndetësore në Spanjë kanë raportuar vetëm një viktimë nga koronavirusi.

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 70 viktima e 593 raste pozitive më shumë me Covid-19. Numri i përgjithshëm i viktimave ka arri

Nga sot Anglia dhe Skocia do të nisin zbatimin e sistemit të gjurmimit të kontaktit nëpërmjet telefonit.

Ministria e Jashtme e Gjermanisë ka kërcënuar me sanksione të BE-së ndaj "atyre që janë përgjegjës", duke përfshirë një shtetas rus, për

Fondacioni i miliarderit Bill Gates premtoi se do të përqendrohet me të gjitha burimet e tij në luftimin e koronavirusit, sipas Financial

Qipro do të mbulojë shpenzimet për cilindo turist që rezulton pozitiv me koronavirus gjatë pushimeve në vend.

Numri i rasteve të reja dhe vdekjeve nga Covid-19 vazhon të rritet, por me ritme më të ngadalta.

Qeveria federale e Gjermanisë po monitoron situatën e pandemisë nga afër, por përgjegjësia praktike qëndron gjithnjë e më shumë në 16 sht

Rikthehet ankthi në Itali pas disa ditësh shifrash në ulje nga pandemia e koronavirusit.