Rritet numri i viktimave, çfarë ka mbetur pas tërmetit shkatërrimtar në Turqi (FOTO)

25/01/2020 - 09:27

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën ndërsa më shumë se 1.000 të tjerë mbetën të plagosur pas tërmetit që goditi Turqinë mbrëmjen e së premtes.

Fatkeqësisht numri i viktimave pritet të rritet pasi ekipet e kërkim-shpëtimit janë duke kërkuar për njerëz të tjerë nën rrënoja.

Pamjet që shihni më poshtë vijnë nga pjesa lindore e Turqisë; ndërtesa të shkatërruara, dhe të kthyera në gërmadha, ndërsa forcat e kërkim-shpëtimit kërkojnë poshtë gërmadhave për të shpëtuar personat e bllokuar apo nxjerrjen e trupave.

Ndonëse temperaturat në këtë zonën shkojnë deri në -7 gradë celsius, forcat e kërkimit vijuan gërmimet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Babai i kryeministrit britanik, 79-vjeçari Stanley Johnson ka mbërritur mbrëmë në Athinë për të vizituar vilën e tij në Pelion.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka nisur një tjetër paralajmërim, duke thënë se pandemia me koronavirus është duke u zgjeruar m

Presidenti amerikan Donald Trump, që ka kundërshtuar prej kohësh të mbante një maskë për fytyrën në publik, thotë se ai është “për maskat

Shtetet e Bashkuara thyen një tjetër rekord shqetësues të martën, kur regjistruan 47 mijë raste të reja me koronavirus, numri më i lartë

187 raste të reja dhe 21 viktima. Ky është bilanci ditor i koronavirusit në Itali, sipas raportimit të Mbrojtjes Civile.

Turqia do të përgatisë një projekt-ligj për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për t’i mbyllur ato, njoftoi presidenti turk,

Për një javë, miliona rusë kanë votuar për të ndryshuar kushtetutën, me shumë prej tyre që kanë përdorur qendrat e votimit të hapura mbi

Martesat e hershme të fëmijëve mbeten të përhapura në të gjitha vendet e Eurazisë, nga India, Bangladeshi dhe Nepali deri në Gjeorgji, Tu

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë blerë gjithë rezervat e medikamentit të koronës në gjith botën deri në shtator duke u përgatitur për

Nën moton “Së bashku për rimëkëmbjen e Evropës”, Gjermania ka krijuar zonat e saj të fokusit për kohën e kryesimit të Këshillit të Bashki