Sërish të shtëna në Paris, plagoset rëndë një polic

08/01/2015 - 09:25

8 janar 2015 -  Para pak çastesh, një polic është plagosur rëndë në një qërim hesapesh me armë në paralagjen e Parisit “Montrouge”.

Nuk është e ditur nëse ky rast është i ndërlidhur me Charlie Hebdo.

Siç njoftojnë mediet e huaja, në atë paralagje u dëgjuan të shtëna nga armët automatike, ku është plagosur njëri nga dy policët që ishin në vendin e ngjarjes, e një ose disa sulmues ikën në metro.

Ndërkohë, kryeministri francez Manuel Valls ka njoftuar se lidhur me sulmin e djeshëm, kur u vranë 12 persona, ka shtatë të arrestuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme do të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Ukrainë, pasi presidenti i vendit Volodymyr Zelensky kohë më parë shpë

Autoritetet gjermane bëjnë të ditur se është rritur numri i qytetarëve që jetojnë vetëm.

Një konflikt i acaruar ditët e fundit mes partnerëve politikë në Itali rrezikon të çojë në rrëzimin e qeverisë.

Një shpërthim para hyrjes së një ndërtese universitare në Kabul ka shkaktuar vdekjen e 6 studenteve dhe plagosjen e 27 të tjerëve, të cil

Është rritur numri i viktimave në Japoni pas zjarrit të rënë qëllimisht në një studio të animuar në Kioto.

Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) shpalli emergjencë ndërkombëtare shëndetësore pasi ka shenja shqetësuese për përhapjen e mundsh