“S’e di ku jam” telefonata e 16-vjeçares para se të vdiste

20/07/2018 - 12:30

Taiyah Peebles është 16-vjeçarja e cila gjeti vdekjen në stacionin hekurudhor të Kent ditën e sotme. Ajo kishte telefonuar miqtë e saj para se të vdiste nga elektriciteti në një gardh aty pranë.

"S’e di ku jam", ishin fjalët e fundit të adoleshentes pasi kishte festuar ditëlindjen e një prej miqve të saj. Kamerat treguan se ajo ishte futur brenda në tualetin e kabinës së vagonit ku po qëndronte dhe kishte qarë me të madhe.

Pasi kishte ndaluar, vajza kishte zbritur dhe i kishte telefonuar disa prej miqve të saj dhe më pas sinjali ishte shkëputur. 16-vjeçarja më pas i ishte drejtuar një gardhi metalik ku pësoi vdekje të menjëhershme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i komisionit gjyqësor në senatin amerikan është zotuar t’i shkojë deri në fund çështjes së diskutimeve të mbajtura në 2017-tën p

Kush i mbledh copëzat e rendit botëror të thyer?

Kandidatura e përzgjedhur nga presidenti Donald Trump për ambasadore të Shteteve të Bashkuara në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Heat

Presidenti Donald Trump nënshkroi të premten ligjin për sigurinë kombëtare, duke shmangur mbylljen e qeverisë, por shpalli gjendjen në ku

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro ka ftuar për takim të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara në Karakas pasi bëri të ditur s

Facebook rrezikon një gjobë prej miliarda dollarësh pas skandalit me agjencinë e konsulencës politike britanike, Cambridge Analytica.

Donald Trump shpalli “gjendjen e jashtëzakonshme” në kufi, gjë që do t’i lejojë atij përdorimin e fondeve të emergjencës për ndërtimin e

Fëmijë në Europë janë duke u vaksinuar më shumë se kurrë kundër sëmundjes së fruthit, por duket se progres nuk ka pothuajse fare. 

FBI-ja ka shpërndarë vizatime të disa femrave të vrara në periudhën 1970-2005, me shpresën për t’i identifikuar.

Presidenti i SHBA, Donald Trump do të nënshkruajë një projekt-ligj mbi sigurinë kufitare, duke shmangur mbylljen e qeverisë të premten, p