Sekuestrohen mbi 1.2 tonë marijuanë

Postuar: 20/05/2018 - 21:49

Një sasi prej 1.2 tonë marijuanë janë sekuestruar në qarkun Diyarbakır të Turqisë.

Droga u sekuestrua në kuadër të një operacioni antimafia që u zhvillua në këtë zonë.

Droga u gjet në 26 pika të ndryshme, ndërsa në një deklaratë të lëshuar nga Zyra e guvenatorit të Diyarbakır-it thuhet se operacioni i nisur që prej të enjtes ka përfunduar, aporton Anadolu Agency.

Gjithashtu, në operacionet kundër pjesëtarëve të organizatës terroriste PKK në rrethet Lice, Hazro dhe Kocakoy janë shkatërruar dy baza dhe një shpellë të cilat përdoreshin nga terroristët si dhe 50 kg të nitratit të amoniakut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar të martën Kinën për tentim të ndikimit në zgjedhjet për Kongres, që mbahen në muajin nënt

Gjykata Supreme e Afrikës së Jugut ka legalizuar përdorimin e kanabisit nga të rriturit në vende private.

Një avion ushtarak rus me 14 persona në bord është zhdukur nga radarët pasi ka fluturuar në Siri. “Kemi humbur kontaktin me ekuipazhin e

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan pranoi një avion luksoz prej 400 milionë dollarësh nga emiri i Katarit javën e shkuar, duke shkaktuar

   Pasojat që shkaktoi tajfuni Mangut në Filipine, ishin 65 persona qe humbën jetën e qindra të tjerë qe u plagosën si pasojë e stuhisë s

   Britania duhet të presë "kosto të konsiderueshme" mbi ekonominë e saj nëse largohet nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, paralajmëroi

Një polic belg është sulmuar nga një burrë në parkun Maximilien këtë mëngjes në veri të kryeqytetit belg.

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet masive në Nigeri, për shkak të dy lumenjve të mëdhenj që thyen barrierat.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga dy adoleshtë si autorë të vjedhjes së një dyqani në qytet.

Një jaht luksoz i quajtur "Sassi" është djegur në portin e Lyrssen-it në Gjermani, pasi gjendej afër një objekti që u kap nga zjarri.